مبتلايان به سرطان پوست، پس از درمان از رژيم غذايي کم چرب استفاده کنند

۱۳۸۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 18056
مبتلايان به سرطان پوست، پس از درمان از رژيم غذايي کم چرب استفاده کنند
طبق اين گزارش، يافته‌ها نشان دهنده ارتباط بين مصرف بالاي چربي و افزايش خطر توسعه يک نوع از سرطان پوست به نام اسکواموس سل کارسينوما در بين افراد با سابقه سرطان پوست هستند.

به علاوه محققان اعلام کردند؛ براي محافظت از پوست در برابر نورخورشيد، افراد با سابقه سرطان پوست بايد مصرف چربي خود را کاهش دهند.

طبق اين گزارش؛ دو نوع غيرملانوماي سرطان پوست برپايه اسکواموس سل کارسينوما اکثريت زيادي از سرطان‌هاي پوست را شامل مي‌شوند که تقريبا به راحتي درمان پذير هستند.

بر اين اساس، محققان 457 مرد و 600 زن 25 تا 75 ساله که آنها از انواع چربي‌ها، غذاهاي سرخ کردني به همراه نان و سبزيجات استفاده مي‌کردند را مورد مطالعه قرار دادند.

در اين مطالعه که 11 سال طول کشيد، مشخص شد: 267 نفر از اين افراد 664 تومور مرتبط با سلول‌هاي پوستي و 127 نفر ديگر از اين افراد 225 تومور پوستي سلول اسکواموس را توسعه دادند.

در اين خصوص محققان اعلام کردند؛ در بعضي از بيماران با سابقه سرطان پوستي، مصرف چربي روزانه احتمال برگشت سرطان را در آنها دو برابر کرد. البته بايد اين احتمال را با موارد ديگري مانند در معرض نورخورشيد قرار گرفتن محاسبه کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.60358s, 20q