عينك‌هاي طبي چيني در بازار فروش عينك

۱۳۸۸/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 19092
عينك‌هاي طبي چيني در بازار فروش عينك
دكتر محمد تقي توسلي، در گفت‌وگو باایسنا، تاكيد كرد: كليه عينك‌هاي وارداتي پيش از توزيع در بازار بايد توسط تجهيزات نه چندان خاص از نظر شيشه، ماده پلاريزاسيون و ميزان جذب اشعه UV و ساير پارامترها به لحاظ استاندارد سنجيده شوند.

وي با بيان اين كه پلاريزاسيون نامناسب و ناهمگوني توزيع ماده در شيشه عينك به ايجاد سطوح ناصاف و انحنا در شيشه عينك منجر مي‌شود، گفت: بدين ترتيب با ايجاد زواياي متعدد نمره شيشه عينك در نقاط مختلف تغيير مي‌كند.

توسلي با بيان اين كه عينك‌هايي با فريم كوچك براي نمره‌هاي چشم پايين مناسب است، افزود: بايد توجه داشت كه در نمره‌هاي بالاي چشم از عينك‌هايي با فريم بزرگ و نزديك به سطح چشم استفاده كرد، در غير اين صورت فرد به جز در ديد مستقيم در زواياي ديگر با مشكل مواجه مي‌شود كه اين امر در مواردي چون رانندگي مشكل‌آفرين خواهد بود.

وي با تاكيد بر اين كه وزارت بازرگاني بايد از ورود عينك هاي غير استاندارد جلوگيري كند، در ادامه گفت: اين در حاليست كه امروزه عينك هاي چيني غيراستاندارد نظير ساير كالاهاي چيني در بازار فروش عينك به وفور ديده مي‌شود.

استاد فيزيك اپتيك دانشگاه تهران با بيان اين كه نمي‌توان ايرادي به مد گرفت، افزود: مي‌توان با همراه كردن ويژگي‌هاي استاندارد با كالاهاي مطابق مد مانع از آسيب رساندن به چشم شد.

به گفته وي در ساخت عينك طبي بايد علاوه بر توجه به ويژگي‌هاي ظاهري به استانداردهاي طبي از جمله فاصله قرنيه و مردمك با عينك، آستيگمات و غير آستيگمات بودن چشم و ميزان جذب اشعه UV توجه شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.34269s, 19q