پژوهشگران توصیه می کنند؛

تعطیلات تضمین کننده سلامت بدن است

۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 194566
تعطیلات تضمین کننده سلامت بدن است

سلامت نیوز:به گفته پژوهشگران، تعطیلات نه تنها فرصتی برای استراحت و تمدد اعصاب است بلکه می تواند به بهبود سلامت نیز کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، مطالعه محققان دانشگاه کوئین مری لندن نشان می دهد تعطیلات بسیار برای حفظ سلامت خوب بوده و باید برای افراد بیمار تجویز شود.

طبق این مطالعه، بودن در محیطی که موجب تحریک حس کنجکاوی شود می تواند موجب تقویت سیستم ایمنی نیز شود.

در این مطالعه، محققان موش ها را به مدت دو هفته در یک قفس بزرگ همراه با وسایل بازی و تفریح قرار دادند. نتایج نشان داد که این استراحت دو هفته ای موجب تقویت سلول های سفید خون موش ها شده بود. سلول های سفید با عفونت ها مقابله می کنند و کلید رویارویی با بیماری های خودایمنی نظیر آرتروز روماتوئید و ام اس هستند.

فالویو دی آکیستو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این تاثیر بسیار حائز اهمیت است چراکه ما هیچ دارویی به این موش ها نداده بودیم. ما آنها را در محیطی کاملا شبیه سازی شده با تفریحگاه ها قرار داده و اجازه دادیم آنها از محیط پیرامون شان لذت ببرند.»

این محققان پیشنهاد می کنند تجویز رفتن به تعطیلات می تواند به بهبود سریع فرد بیمار از بیماری کمک کند. همچنین تاثیر روند درمانی استاندارد هم تقویت شده و تسریع می شود.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.38828s, 20q