یک متخصص طب سنتی تشریح کرد:

راهکارهایی برای دفع بیشتر مواد زائد در فصل پاییز

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 196923
راهکارهایی برای دفع بیشتر مواد زائد در فصل پاییز

سلامت نیوز: یک متخصص طب سنتی گفت: بوییدن عطرها و گل‌های خوش بوی ملایم موجب تقویت اعضای رئیسه بدن یعنی مغز و قلب و کبد و همچنین معده می‌شود و برای دفع بیشتر مواد زائد حاصل از گوارش غذاها و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از تجمع فضولات در بدن، در این فصول سودمند است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، ناصر رضایی پور درباره اینکه چه کنیم تا پاییز بهتری داشته باشیم؟ اظهار داشت: بوییدن عطرها و گل‌های خوش بوی ملایم موجب تقویت اعضای رئیسه بدن یعنی مغز و قلب و کبد و همچنین معده می‌شود.

به گفته وی بهتر است افراد با نیم نگاهی به مزاج خود، از عطرهای طبیعی با مزاج مایل به گرم و تر چون یاس و مریم و گل محمدی، بیشتر بهره ببرند.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: بهتر است برای تری بخشی به بدن و اصلاح خشکی آن، یک روز در میان با آب نیم گرم حمام کنند یا حدود نیم ساعت از حوض یا وان آب نیم گرم استفاده کنند.

رضایی پور اضافه کرد: چرب کردن بدن با روغن بنفشه بادام، که طبیعت معتدل مایل به خشکی دارد و رطوبت ملایم خوبی هم به بدن می‌رساند، برای کاهش خشکی پوست و بدن بسیار مناسب است.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود, افراد ماساژ آرام با روغن بنفشه را به پدر، مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ و حتی همسر و کودک خود هدیه کنند.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: ورزش به مقدار متعادل، برای تامین تندرستی در فصل پاییز لازم است. با توجه به اینکه با سرد شدن هوا، دستگاه گوارش انسان قوی‌تر می‌شود و نیاز بدن به غذا هم افزایش پیدا می‌کند، به طور طبیعی انسان بیشتر می‌خورد و در سنت ایرانیان نیز خوردن غذاهای سنگین تری چون آش‌، آبگوشت‌، هلیم، کله پاچه و ... در فصول سرد سال، رسم بوده است.

رضایی‌پور خاطرنشان کرد: پس لازم است برای دفع بیشتر مواد زائد حاصل از گوارش این غذاها و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از تجمع فضولات در بدن، در این فصول به ورزش بهتر و بیشتر، با توجه به مجموعه شرایط فردی، توجه بیشتری شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20528s, 19q