سلامت نیوز بررسی میکند :

نکاتی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری

۱۳۸۹/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 19782
نکاتی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری

شکایت از کمر درد درد دوران بارداری بسیار شایع است و جای تعجبی هم ندارد چرا که شما در حال افزایش وزن هستید .هورمونهای شما در حال تغییر است و این، آرامش عضلات و رباط های سراسر بدن را به هم میزند .اما مجبور به تحمل این درد نیستید چرا که با روشهای درمانی کمردرد در دوران بارداری و با یک استراتژی ساده میی توانید از بروز آن تاحدی جلوگیری کنید .


 تمرین با یک وضعیت مناسب
کودک شما  درحال رشد  است و این مرکز ثقل شما را به سمت جلو میراند و باعث میشود که برای اجتناب از جلو افتادن به  عضلات کمر خود فشار بیاورید و همین باعث بروز کمر درد میشود . سعی کنید پشت و شانه های خود را به سمت پائین ، راست  کشش دهید و باز هم صاف بایستید این تمرین را چند بار تکرار کنید .


 به زمان و وضعیت نشستن و ایستادن ،دقت کنید 
زمانی که می نشینید پاهای خود را کمی بالاتر از حد معمول قرار دهید برای اینکار یک صندلی کوچک زیر پاهای خود و یک بالش کوچک پشت خود قرار دهید . از ایستادن به مدت طولانی اجتناب کرده و حتما هنگام ایستادن یک پای خود را روی یک چهار پایه قرار دهید.

بدنتان را هنگام خواب تنظیم کنید
هنگامی که می خوابید خود را عقب نیندازید سعی کنید هر دو زانو را خم کرده و یک بالش بین آنها قرار دهید و یک بالش هم زیر شکم خود بگذارید .
اشیای سنگین بلند نکنید
بلند کردن یک شیء کوچک ، چمباتمه زدن  و و خم کردن کمر خود را محدود کنید اگر نیاز به کمک دارید از دیگران کمک بگیرید

کفش و شلوارخود را با دقت انتخاب کنید
 پوشیدن کفش پاشنه بلند با قوس کم گزینه مناسبی است . همچنین سعی کنید از شلوارهای با کمربند مخصوص بارداری استفاده کنید.

 اندام خود را متناسب نگه دارید
 ورزش منظم می تواند شما را ا ز جلو افتادن بدن دور نگه دارد، قوی کند و همچنین تسکینی برای کمر درد باشد. خوب است با مشورت پزشک شنا و پیاده روی و دوچرخه سواری را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

 سعی کنید تمرینات کج کردن لگن خاصره را دنبال کنید
زانو بزنید و دستهای خود را در پشتتان قرار دهید سپس شکم و ستون فقرات خود را به سمت بالا برده و 5 ثانیه تامل کنید .بعد از این مدت به شکم و پشت خود یک استراحت کوتاه داده و این عمل را 5 بار تکرار کنید مراقب باشید از کشش بیش از حد بپرهیزید

 درمان با مکمل را هم در نظر بگیرید.
 معلوم نیست تا چه حد فن ماساژ یا طب سوزنی در زمان بارداری در درمان کمر درد موثر است  اما اینکار ممکن است آرامشی را که به دنبال آن هستید برای شما به ارمغان بیاورد .


 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شرکت رهپویان خورشید شرق
با عرض سلام و احترام

شرکت ما در ارتباط با دستگاههای کشش درمانی و توانبخشی برای بهبود و درمان کمر درد فعالیت دارد.دستگاه Nubax به تازگی وارد بازار ایران شده و برای ورزشکاران و عوارض زیر
سودمند است :
1- عارضه سیاتیک
2- سائیدگی مهره
3- فشردگی اعصاب
4- بیرون زدگی/ پارگی / تورم دیسک بین مهره ای
5- آرتریت روماتوئید

از شما تقاضا دارم از سایت شرکت ما به این آدرس دیدن نمائید : www.nubax.ir و در صورت امکان LINK سایت شرکت را برای آگاهی بازدید کنندگان در وبلاگ خود قرار دهید.

با تشکر
شرکت رهپویان خورشید شرق
7.63472s, 20q