کاهش 10 درجه‌ای دما در کشور

۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 198601
کاهش 10 درجه‌ای دما در کشور

سلامت نیوز: گزارش‌های هواشناسی نشان می‌دهد بارش‌ها که استان‌های شمالی را فرا گرفته بود، امروز شنبه هم ادامه دارد و دامنه بارش‌ها به استان‌های شمال غرب، جنوبی البرز و شرقی نیز می‌رسد و کاهش دما در نقاط مختلف کشور ملموس خواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز، «کبری رفیعی» کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران، تصریح کرد: کاهش دما در نقاط مختلف کشور طی هفته جاری بین 5 تا 10 درجه خواهد بود. بارش‌ها در نقاط مرتفع نیز به شکل برف خواهد بود ضمن اینکه اوج بارندگی‌ها در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در استان‌های گیلان و مازندران اتفاق می‌افتد.


وی نسبت به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در این استان‌ها هشدار داد و از مسافران خواست رعایت نکات ایمنی را داشته باشند. امروز شنبه احتمال بارش پراکنده در تهران وجود دارد، دمای کمینه تهران دیروز 16 و بیشینه 22 درجه سانتیگراد بود.اما این کاهش دما را زائران حسینی هم در مسیر رفت و برگشت به عراق در استان‌های مرزی، همچنین کربلا و نجف خواهند داشت. امروز و فردا هوا در نجف و کربلا نیمه ابری خواهد بود که دمای نجف بین 12 تا 25 و کربلا بین 11 تا 24 درجه سانتیگراد خواهد بود.


هوای ایلام پایدار است
در همین حال روز گذشته هوای استان ایلام پایدار بود و آسمانی صاف تا قسمتی ابری داشت. «یوسف شیخ الملوکی» مدیرکل هواشناسی استان ایلام در گفت‌و‌گو با «ایران» تصریح کرد: از امروز شنبه پدیده غالب در استان کاهش دما خواهد بود و انتظار می‌رود طی هفته جاری کاهش 10 درجه‌ای دما را در استان داشته باشیم.


آلودگی خوزستان برطرف شد
ازسوی دیگر «کوروش بهادری» مدیرکل هواشناسی استان خوزستان نیز تصریح کرد: از روز پنجشنبه، با ورود جریان جنوبی به استان خوزستان، «وارونگی دما» در استان بر طرف شده و این جریان کماکان در خوزستان مستقر است. به گفته وی با استقرار جریان جنوبی در استان خوزستان، رطوبت و شرجی افزایش یافته به گونه‌ای که دیروزجمعه رطوبت نسبی در اهواز، آبادان و شادگان 95 درصد بود. بهادری همچنین از کاهش نسبی دما تا روز سه‌شنبه خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.32679s, 19q