با فرزندتان درباره بلوغ حرف بزنيد

۱۳۸۹/۰۶/۱۷ - ۱۴:۵۲ - کد خبر: 20317
با فرزندتان درباره بلوغ حرف بزنيد
سلامت نیوز:يکي از مراحل مهم دوران نوجواني، بلوغ، نحوه برخورد با آن و پذيرش آن است. پدر و مادرها وظيفه دارند قبل از بلوغ فرزندشان، به او در مورد اين مرحله آموزش دهند و بعد از بلوغ هم مسووليت آموزش بهداشت فرزندشان را به عهده بگيرند....


بهتر است پدرها، پسران خود را و مادرها، دختران خود را در مورد اين مسايل آگاه کنند. اما اگر بلد نيستيد يا حوصله نداريد يا عصباني هستيد، مي‌توانيد اين کار را انجام ندهيد. در فرهنگ ما بچه‌ها با خاله، عمو يا دايي‌شان راحت هستند. مي‌توانيد از آنها کمک بگيريد يا اينکه از پزشکان و مشاوران کمک بخواهيد.


پدر و مادرها بايد با شروع علايم بلوغ اطلاعات لازم را به آرامي و با مهرباني به فرزندشان بدهند و به آنها خبر بدهند که بلوغ اتفاق خوب و مبارکي است.


نحوه صحبت کردن با بچه‌ها خيلي مهم است و بايد طوري با آنها صحبت کرد که نترسند و بدشان نيايد. سعي کنيد لبخندي به لب داشته باشيد و با عصبانيت و تحکم با آنها صحبت نکنيد.


احساس روز اول شروع بلوغ خيلي مهم است و تا آخر عمر با افراد باقي مي‎‌ماند و ممکن است باعث شود آنها از زن بودن يا مرد بودنشان احساس خوبي داشته يا نداشته باشند. براي اينکه اين دوران به خوبي طي شود، براي فرزند تازه‌بالغ‌تان جشن بگيريد و به او هديه‌اي ماندگار بدهيد تا وقتي بزرگ شد، بداند چه پدر و مادر نازنيني داشته است.


يک ميهماني ترتيب بدهيد و دوستان و اقوام را دعوت کنيد. لازم نيست به ميهمان‌ها چيزي بگوييد ولي به فرزندتان بگوييد که اين ميهماني را به خاطر او برگزار کرده‌ايد.


به هرحال، اين مرحله را جدي بگيريد تا در آينده فرزندتان بتواند نقش مهمي در زندگي خود داشته باشد.
منبع:سلامتیران


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
naser
be nazaram beyne pedara va pesara nemitone hamchin rabetei be vojod biad bekhatere on hayaei ke beynehson hast . zemne inke inkar to aksare madares anjam midan va bar ohdee dabire parvareshi mibashad.
pirooz bashid.