داروهاي غير مجاز با تبليغات ماهواره‌اي در جامعه مشتري پيدا كرده‌اند

۱۳۸۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 20738
داروهاي غير مجاز با تبليغات ماهواره‌اي در جامعه مشتري پيدا كرده‌اند
سلامت نیوز: معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي ايران گفت: اخيراً با تبليغات ماهواره‌اي و اينترنتي بسياري از داروهاي غير مجاز كه مورد تأييد وزارت بهداشت نيستند وارد كشور شده و جاي خود را در جامعه باز كرده‌اند.

ثريا امامي در گفت‌وگو با  فارس درباره مواد دارويي تبليغاتي اظهار داشت: نظام دارويي كشور داروهاي وارداتي را بررسي مي‌كند و حتما اين داروها بايد به تأييد كارشناسان دارويي وزارت بهداشت برسند و پس از آن براي مصرف عموم توزيع شود.

وي افزود: متأسفانه اخيراً با تبليغات ماهواره‌اي و اينترنتي بسياري از داروهايي كه مورد تأييد وزارت بهداشت نيستند و كارخانه‌هاي معتبري آن را توليد نكرده‌‌اند وارد كشور شده و با تبليغاتي سوء جاي خود را در بين جامعه باز مي‌كنند.

امامي گفت: هيچ دارويي را هر چند تبليغات آن در جاهاي مختلف شده باشد در صورتي كه تأييديه وزارت بهداشت را نداشته باشد نبايد مورد استفاده قرار گيرد چرا كه از نظر علمي قابل قبول نيست.

وي اضافه كرد: در دانشگاه علوم پزشكي ايران مواردي از اين داروهاي تبليغاتي را رديابي و كشف كرديم كه تبليغات آن در ماهواره انجام مي‌شد اما مواردي كه كشف شد برچسب تقلبي و حتي باركد تقلبي داشت.

امامي يادآور شد: موضوع افزايش قد توسط يك دمپايي نيز كاملا غير كارشناسي است و هيچ تأييدي از متخصصان غدد تاكنون در اين خصوص نداشته‌ايم. اگر مردم موارد تخلف را به وزارت بهداشت دهند پيگيري انجام مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload