رييس انجمن داروسازان خوزستان:

ديگر تفاوتي ميان داروخانه و سوپرماركت نیست

۱۳۸۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 20760
ديگر تفاوتي ميان داروخانه و سوپرماركت نیست
سلامت نیوز: رييس انجمن داروسازان خوزستان گفت: با حذف حق فني، ديگر تفاوتي ميان داروخانه و سوپرماركت باقي نمي‌ماند و انگيزه داروسازان براي حضور در داروخانه كاهش مي‌يابد.

دكتر منصور آرزومند در گفت و گو با (ايسنا) اظهار داشت: در شرايطي كه داروخانه‌ها با مشكلات مالي فراوان مواجه هستند، وجود حق فني مي‌تواند اندكي از اين مشكلات را كم كرده و براي داروسازان انگيزه‌اي براي حضور در داروخانه‌ها باشد.

وي افزود: در صورتي كه حق فني حذف شود، داروخانه ديگر تفاوتي با سوپرماركت نخواهد داشت و داروساز‌ها نيز انگيزه خود را براي حضور در داروخانه و انجام وظايف خود در زمينه ارايه مشورت‌هاي دارويي و بررسي نسخ از دست مي‌دهند.

آرزومند تصريح كرد: بيش از 500 داروساز در داروخانه‌هاي خوزستان فعاليت دارند كه وجود حق فني براي آنها انگيزه‌اي براي حضور در داروخانه است. با وجود شرايط نامناسب مالي داروخانه‌ها و تاخير در پرداخت مطالبات از سوي سازمان‌هاي بيمه گر در صورت حذف حق فني به سيستم اقتصادي داروخانه‌ها ضربه وارد مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: اكنون در بسياري از كشورهاي دنيا، حق فني به داروسازان حاضر در داروخانه‌ها پرداخت مي‌شود و در برخي كشورها مانند كانادا ميزان آن بسيار قابل توجه است.

رييس انجمن داروسازان خوزستان اظهار داشت: پرداخت حق فني به داروساز مسئوليت‌زا است و در صورتي كه اشتباهي در نسخه‌خواني اتفاق بيافتد و يا در ارايه داروها مشكلي ايجاد شود، مسئول فني داروخانه پاسخ‌گو است و با حذف حق فني داروساز ديگر انگيزه‌اي براي انجام وظايف خود نخواهد داشت.

وي افزود: پيش از تصويب چنين طرح‌هايي لازم است ابتدا از افراد كارشناس مشورت گرفته شود و پس از انجام كار تحقيقاتي و در صورت مشاوره نتيجه مثبت تصميمي اتخاذ شود. متولي چنين تصميم‌هايي وزارت بهداشت و درمان است.

آرزومند ادامه داد: جامعه داروسازان خوزستان نسبت به حذف حق فني از سوي ديوان عدالت اداري معترض است و شكايتي در اين زمينه تنظيم خواهد كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload