آلودگي هوا عامل اصلي گسترش بيماري ها در کشور است

۱۳۸۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۲۹ - کد خبر: 21226
آلودگي هوا عامل اصلي گسترش بيماري ها در کشور است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، پروفسور کاظم فتحي رييس آکادمي جراحان اعصاب و استخوان آمريکا که در سال 2001 به عنوان رييس انجمن بين‌المللي جراحان در آمريکا انتخاب شده است، در حال حاضر استاد دانشگاه «نوادا» و رييس بخش جراحي اعصاب چند بيمارستان شهر «لاسوگاس» و همچنين سردبير ژورنال بين‌المللي جراحي عمومي و مجله آکادمي جراحان اعصاب و استخوان آمريکا و چهار نشريه فارسي انگليسي است.
پرفسور فتحي علاوه بر انتشار حدود 800 مقاله علمي در زمينه جراحي، به دليل اختراع نخستين شنت مورد استفاده در درمان سکته‌هاي مغزي که به نام ايشان نامگذاري شده و همچنين داروي معروف اسکلکسين (Skelaxin) که براي نرم کردن عضلات و درمان بيماري‌هاي نظير MS کاربرد دارد از شهرت و اعتبار ويژه‌اي در جامعه پزشکي جهان برخوردار است. اين جراح برجسته ايراني همچنين براي نخستين بار چهار عارضه مغز و اعصاب از جمله سالکوماي مهره اول گردن و غده ايدز در مغز را گزارش کرده است. وی در حال حاضر نزدیک به سه دهه است که در دانشگاه «نوادا» در شهر «لاسوگاس» حضور دارد و به عنوان استاد جراحي اعصاب ، رييس بخش جراحي اعصاب چهار بيمارستان و از حدود 15 سال پيش به عنوان رييس آکادمي جراحان اعصاب و استخوان آمريکا (AANOS) فعاليت دارد.

وی در سال 2001 به عنوان رييس کالج جراحان جهان (ICS) در آمريکا انتخاب شد و هم اکنون سردبير دو مجله انگليسي ــ ژورنال بين‌المللي جراحي (International Surgery Journal) و مجله آکادمي جراحان اعصاب و استخوان آمريکا (The Journal of Neurological and Orthopaedic Medicine and Surgery) ـ و چهار مجله فارسي انگليسي می باشد. اين استاد و جراح برجسته ايراني طي سال‌ها فعاليتش، عناوين و افتخارات علمي متعدد ديگري نظير "مرد سال"، "پزشک سال"، "پزشک سال لاسوگاس" و رياست انجمن‌هاي علمي و پزشکي سراسري و منطقه‌يي متعددي از جمله رياست پزشکان نوادا را در آمريکا برعهده داشته است. فتحي خاطرنشان کرد: "در طول اين سال‌ها به اخذ چهار PhD در رشته‌هاي مختلف و هفت بورد از جمله بورد طب قانوني آمريکا نايل شدم که در حکم مجوز وکالت است.
نکته جالب توجه درباره پرفسور فتحي اين است که وي علاوه بر آثار متعدد نظم و نثر فارسي به دليل اشعاري که به زبان انگليسي سروده، جايزه شعر سال آمريکا را نيز دريافت کرده است.
 وي همچنين علاوه بر تحقيقات برجسته علمي و ادبي به دليل تلاش‌هاي بشر دوستانه و خدمت به بيماران و آسيب‌ديدگان سوانح طبيعي در جهان نيز چهره‌اي کاملا شناخته شده است که دريافت 42 مدال در سوانح مختلف نمودهاي کوچکي از سال‌ها تلاش و خدمت اين پزشک متعهد ايراني است. گفتنی است اين دانشمند ايراني که سازنده داروی معروف اسکلکسي"(Skelaxin) نیز است در مدت اقامت محدودش در ایران به طور رایگان به طبابت افراد دارای بیماری های خاص و سرطان می پردازد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.16263s, 18q