بي‌تفاوتي والدين موجب رفتارهاي ناسازگار در كودكان مي‌شود

۱۳۸۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 21276
بي‌تفاوتي والدين موجب رفتارهاي ناسازگار در كودكان مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز به نقلا ز فارس غلامعلي افروز ،  افزود: همه كودكان نيازمند توجه، عطوفت، رفتار محبت آميز والدين خود هستند.

وي گفت: گاهي به دليل فقر عاطفي و كم توجهي والدين به نيازهاي رواني و عاطفي فرزندان كودكان به نيت خاص در جهت جلب توجه مستمر والدين خود رفتارهاي نامطلوب از خود بروز مي‌دهند كه هدف اصلي آن‌ها اذيت و آزار نيست بلكه جلب توجه پدر و مادر خود است.

رئيس سازمان نظام روانشناسي و مشاوره كشور اضافه كرد: در بعضي مواقع بي‌تفاوتي والدين مي‌تواند زمينه ساز رفتارهاي ناسازگار و بي‌انضباطي كودكان باشد بچه‌ها به ارتباط عاطفي و رفتار مهر آميز والدين خود نيازمند‌ند.

افروز گفت: ناكامي‌هاي مكرر و سرخوردگي بچه‌ها در ارائه پاسخ‌هاي مطلوب به تقاضاها و انتظارات والدين و انجام بهينه تكاليف مدرسه و تحمل فشارهاي ذهني و رواني موجب بروز رفتارهاي ناشايسته، سرپيچي‌ها، بي‌نظمي‌ها در منش و شخصيت كودك مي‌شود.

وي اضافه كرد: به طور كلي احساس بي‌كفايتي، بي‌لياقتي، ناكامي‌هاي پي‌در پي مي‌تواند منجر به سرخوردگي، پرخاشگري و استفاده از انواع وسيله‌هاي دفاعي، تمرد و نظم ناپذيري شود.

افروز اضافه كرد: در بسياري از مواقع طرح و تدوين اعمال برخي مقررات خشك و غيره ضروري براي تنظيم رفتار بچه‌ها در خانه و مدرسه مي‌تواند زمينه نافرماني را در آنها فراهم آورد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.27145s, 20q