برای مقابله با آسیبهای اجتماعی نوجوانان و کودکان را واکسینه کنیم

۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 218052
برای مقابله با آسیبهای اجتماعی نوجوانان و کودکان را واکسینه کنیم

سلامت نیوز:رئیس سازمان بهزیستی در واکنش به مرگ آتنا از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای ریشه‌یابی علل وقوع پدیده‌های زشت اجتماعی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز از بهزیستی کشور، انوشیروان محسنی بندپی در یادداشتی با اشاره به کشته شدن «آتنا» مطلبی را به شرح زیر نوشت: « مرگ دردناک و ناباورانه آتنا، نه تنها پدر و مادر این دختر 7 ساله، بلکه همه مردم ایران را ماتم زده کرد.ابعاد دردآور این اتفاق تلخ که تاثیر فراوان و جبران ناپذیری بر افکار عمومی و روح و روان جامعه داشته به این زودی از حافظه‌‌ها پاک نخواهد شد.

دیروز ستایش، امروز آتنا و امیدواریم تکرار نشود این درد اجتماعی که آسیب بزرگی به پیکره سلامت اجتماعی وارد کرده است.علت یابی وقوع چنین پدیده‌هایی البته تابع عوامل متعددی است که نیاز به مطالعه دقیق در این موضوع دارد و سازمان بهزیستی به عنوان متولی مسائل اجتماعی بر خود واجب می‌داند تا نسبت به ریشه‌یابی دقیق این گونه پدیده‌های زشت احتماعی اقدام کند که در این راستا کمیته‌ای ویژه از کارشناسان جهت بررسی موضوع در سازمان بهزیستی تشکیل شده است.

بی شک برای ریشه‌کن کردن این آسیب‌ها در جامعه به جهت آثار مخربی که بر سلامت اجتماع دارند، اولویت بر پیشگیری و آموزش است. یکی از اقدامات سازمان بهزیستی که با همکاری وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، وزارت کشور، معاونت پیشگیری قوه قضائیه، بنیاد برکت، کمیته امداد و چندین سازمان دیگر به تازگی آغاز شده، طرحی تحت عنوان طرح نظام مراقبت‌های اجتماعی دانش آموزان (نماد) است.

البته باید این نوید را بدهیم طرحی نیز با مشارکت وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان مشارکت اجتماعی دانش آموزان (ماد) به منظور حساس سازی و آگاه سازی دانش آموزان در دست اجرا است.ما در این طرح‌ها تلاش داریم تا دانش آموزان را نسبت به مسائل اجتماعی توانمند کنیم و با افزایش مهارت‌های فردی، کاهش معضلات اجتماعی را محقق سازیم.

چاره‌ای نداریم برای مقابله با این گونه پدیده‌های اجتماعی نوجوانان و کودکان را واکسینه کنیم و بپذیریم که بدون آگاه سازی این قشر اتفاقات مشابه دور از انتظار نخواهد بود. لازمه مقابله با این پدیده، پذیرش این آسیب در جوامع کنونی و آگاه سازی والدین و کودکان نسبت به این گونه آسیب‌ها و واکنش مناسب و به موقع در برابر آ‌ن‌ها خواهد بود.

امیدواریم با اقدامات و برنامه‌هایی که در آینده سازمان بهزیستی با همکاری سایر سازمان‌ها در مدارس اجرا می‌کند بتوانیم سالم سازی اجتماع را تحقق ببخشیم و این مهم با عزم همگانی و مشارکت فعال مردم دست یافتنی است.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80499s, 19q