آموزش تخصصي امداد به مردم در نمايشگاه امداد و نجات

۱۳۸۹/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۵ - کد خبر: 21870
سلامت نیوز:معاون سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر از برگزاري دوره‌هاي آموزش رايگان تخصصي امدادي براي عموم مردم در نخستين نمايشگاه تخصصي مديريت بحران، امداد و نجات خبر داد.

به گزارش  فارس، فريبا شاه‌محمدي در نشست خبري خود با خبرنگاران اظهار داشت: مديريت بحران يك چرخه چهارگانه آمادگي، بازتواني، مقابله و بازسازي شامل مي‌شود كه در اين راستا براي اولين بار در كشور نمايشگاه تخصصي مديريت بحران، امداد و نجات از تاريخ 19 تا 22 آذر در محل دائمي نمايشگاه‌‌هاي بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.

وي گفت: در اين نمايشگاه كه در طول 4 روز برگزار خواهد شد در هر روز دوره‌هاي آموزش تخصصي براي عموم مردم، سازمان‌ها و مديران وزارتخانه‌هاي كشور برگزار مي‌شود كه در پايان نيز به شركت‌كنندگان گواهينامه امدادي پايان دوره ارائه خواهد شد.

شاه‌محمدي به حضور كارشناسان بين‌المللي «مدرسه ميداني» بيش از 30 كشور دنيا كه همزمان با برگزاري نخستين نمايشگاه تخصصي مديريت بحران، امدادو نجات در محمدشهر كرج برگزار مي‌شود اشاره كرد و افزود: نمايندگان كشورهاي منطقه منا و قاره‌هاي ديگر از جمله اروپا و آفريقا مي‌تواند با بازديد اين نمايشگاه نظرات كارشناسي خود را در زمينه توانمندي‌هاي توليدات امدادي كشورمان ارائه كند.

معاون برنامه‌ريزي و آمادگي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر با بيان اينكه در طول 4 روز برگزاري نخستين نمايشگاه تخصصي مديريت بحران، امداد و نجات دوره‌هاي آموزش بهداشت و درمان اضطراري، آموزش لجستيك امداد و نجات، آموزش برنامه‌هاي اقتضايي در مديريت بحران و آشنايي با اصول پدافند غيرعامل برگزار مي‌شود تصريح كرد: اين آموزش‌ها براي مديران و كارشناسان امدادي ارشد نظام برگزار مي‌شود و عموم مردم نيز مي‌توانند آموزش‌هاي كوتاه مدت 30 دقيقه تا يك ساعته از جمله GPS، دستگا‌ه‌هاي بي‌سيم، كمك‌هاي اوليه و CPR را به طور رايگان و با دريافت گواهينامه در پايان دوره‌ها فرا گيرند.

شاه‌محمدي خاطرنشان كرد: جمعيت هلال احمر نگاهي ملي در حوزه امدادي كشور دارد و با توجه به مسئوليت‌‌هاي خاص اين جمعيت از جمله عمليات‌هاي كنترل اطفاي حريق در جاده‌ها، اسكان اضطراري و ديگر موارد امدادي فرصتي براي ديگر سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاي درگير با حوزه امداد و نجات در نخستين نمايشگاه تخصصي مديريت بحران، امداد و نجات مهيا كرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61895s, 19q