احتمال تعطيل مجدد در تهران

۱۳۸۹/۰۹/۱۹ - ۱۵:۱۰ - کد خبر: 21941

به گزارش سلامت نیوز محمد علي شاعري در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس، در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به افزايش آلودگي هوا آيا تصميمي براي تعطيلي طي روزهاي آتي داريد يا خير؟ گفت: پس از بررسي وضعيت هوا و آمار ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هوا در اين زمينه تصميم‌گيري مي‌شود.

وي تأكيد كرد: در صورتي كه آلاينده‌ها در شرايط اضطرار قرار گيرند ممكن است براي كاهش و كنترل وضعيت آلودگي نيز تعطيلي داشته باشيم.

قائم مقام سازمان محيط زيست در ادامه با بيان اينكه هر كاري كه براي حفظ سلامت شهروندان باشد را انجام خواهيم داد، گفت: در صورتي كه آلودگي هوا در شرايط اضطرار قرار گيرد، كميته اضطرار نيز تشكيل مي‌شود.

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا در روزهايي كه آب‌پاشي صورت گرفته آلودگي كنترل شده است يا خير؟ گفت: روز گذشته شاخص ذرات معلق PSI 136 بود در حالي كه روز چهارشنبه شاخص ذرات معلق PSI حدود 150 بوده است. در واقع 15 واحد بار آلودگي ذرات معلق كاهش يافته است.

شاعري با بيان اينكه هنوز آمار دقيقي درباره وضعيت آلودگي هوا به دستمان نرسيده است‌،گفت: در حال حاضر هواي تهران در شرايط سكون قرار گرفته و جا‌به‌جايي هوا نداريم.

وي در ادامه گفت: از شهروندان تهراني همچنان تقاضا داريم تا نكات توصيه شده را رعايت كنند و از ترددهاي غير ضروري در شهر خودداري كنند.

شاعري همچنين در ادامه با تأكيد به همكاري شهرداري تهران گفت: انتظار داريم شهرداري تهران در مديريت حمل و نقل تمام سعي خود را به كار گيرد و تمام ناوگان خود را براي استفاده شهروندان از وسايل حمل ونقل عمومي را بسيج كند.

وي گفت: همچنين شهرداري تهران به طور جدي از تردد اتوبوس‌هاي دود‌زا و آلوده‌كننده در تهران خودداري كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.17653s, 18q