هلال‌احمر زمينه ثبت شركت‌هاي دارويي ايران در امارات را فراهم مي‌كند

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 21990
سلامت نیوز:مدير عامل سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر از آمادگي اين سازمان براي جلوگيري از بروز هر نوع مشكل دارويي بعد از هدفمندي يارانه‌ها و زمينه‌سازي براي ثبت شركت‌هاي دارويي ايران در امارات خبر داد.

فردين بلوچي در گفت‌وگو با  فارس  اظهار داشت: هدفمندسازي يارانه‌ها تأثير بسزايي در حوزه دارو نخواهد داشت و مردم نيز به هيچ‌وجه نگران نباشند زيرا سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر كه يكي از بزرگترين سازمان‌هاي دارويي در كشور محسوب مي‌شود تمهيدات ويژه‌اي را با همكاري وزارت بهداشت براي جلوگيري از هرگونه مشكل دارويي در زمان هدفمندسازي يارانه‌ها صورت خواهد داد.

وي با بيان اينكه براي رسيدن به جايگاه واقعي كشور بايد طرح هدفمندسازي يارانه اجرا شود، گفت: در اين راستا هلال‌احمر نيز همپاي ديگر سازمان‌ها به خصوص در حوزه دارويي كشور تمام تلاش خود را براي تحقق اهداف اين طرح عظيم و ملي انجام مي‌دهد.

* هلال‌احمر از تمام شركت‌هاي دارويي براي ثبت كارخانه و دارو در امارات دعوت مي‌كند

بلوچي با اشاره به اينكه تاكنون در زمينه صادرات دارو به كشورهاي منطقه و ديگر نقاط دنيا فعاليت‌هاي قوي و مناسبي به دلايل مختلف صورت نپذيرفته است، افزود: در اين راستا و بر اساس توانمندي‌هاي بالقوه دارويي كشور هلال‌احمر زمينه‌هايي را براي صادرات دارو در كشور امارات مهيا كرده است كه بر اين اساس از تمام شركت‌هاي دارويي براي ثبت كارخانه و داروهاي آنان در اين كشور حوزه خليج‌فارس براي صادرات دارو دعوت مي‌كند.

مدير عامل سازمان تداركات پزشكي جمعيت هلال‌احمر اظهار داشت: هلال‌احمر به عنوان نماينده دولت ايران و زير نظر وزارت بهداشت. بر اساس گذشته بسيار مثبت و موفق خود در امارات كه از 4 دهه گذشته با استقرار بيمارستان ايرانيان در دبي صورت پذيرفته فرصتي مهيا كرده است تا شركت‌هاي دارويي كشورمان بتوانند با بهترين شرايط داروهاي خود را در وهله نخست به امارات متحد عربي و در گام بعد به ديگر كشورهاي حاشيه خليج‌فارس صادر كنند.

بلوچي خاطرنشان كرد: نگاه هلال‌احمر در زمينه صادرات دارويي كشور به هيچ عنوان مالي نيست زيرا افتخاري براي هر ايراني خواهد بود كه برادران مسلمان و ديگر مردم كشورها با مصرف داروي ايراني بهبود يابند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.439s, 19q