درمان ‌٣٠٣ بيمارتنفسي واورژانسي دراين اتوبوس‌ها طي هفته گذشته

۱۳۸۹/۰۹/۲۰ - ۱۴:۳۰ - کد خبر: 22003
سلامت نیوز:مدير روابط عمومي اورژانس تهران با اعلام استقرار اتوبوس‌ آمبولانس‌ها در شش ميدان پايتخت تا اطلاع ثانوي به دليل استمرار شرايط هشدار در هواي تهران، گفت: طي هفته گذشته 303 نفر با مشكلات تنفسي و بيماري‌هاي اورژانسي به اين اتوبوس‌ آمبولانس‌ها مراجعه كرده و تحت درمان سرپايي قرار گرفته‌اند.

حسن عباسي در گفت‌وگو با  ايسنا، با توجه به وضعيت هشدار آلودگي هوا در شهر تهران، مرکز اورژانس تهران به منظور ارايه خدمات درماني به شهروندان علاوه بر 126 پايگاه موجود در پايتخت، به منظور تسريع در خدمت رساني اقدام به استقرار 6 دستگاه اتوبوس آمبولانس در ميادين امام حسين(ع)، انقلاب، آزادي، تجريش، رسالت و امام خميني (ره) كرده است. اين استقرارها از ساعت 8 صبح تا 8 شب ادامه دارد.

وي گفت: اتوبوس آمبولانس‌هاي مرکز اورژانس تهران به عنوان کلينيک سيار به شهرونداني که مشکل تنفسي و بيماري اورژانسي داشته باشند، اقدامات درماني رايگان ارايه مي‌كند.

عباسي ادامه داد: بر اين اساس از روز شنبه 6 تا سه‌شنبه 9 آذر ماه 303 بيمار با مشكلات تنفسي و اورژانسي به اتوبوس آمبولانس‌هاي مركز اورژانس تهران مستقر در شش ميدان مذكور مراجعه و اقدامات درماني لازم را دريافت كرده‌اند. همچنين از روز شنبه 13 تا پنجشنبه 18 آذر ماه نيز مجموعا 303 نفر به اين پايگاه‌هاي سيار مراجعه كرده، تحت مراقبت قرار گرفته و به صورت سرپايي درمان شده‌اند.

وي گفت: استقرار اتوبوس آمبولانس‌هاي مركز اورژانس تهران در شش ميدان مذكور تا اطلاع ثانوي ادامه خواهد داشت.

مدير روابط عمومي اورژانس تهران به شهروندان تهراني توصيه كرد كه به منظور مقابله با آلودگي هوا از خروج بي‌مورد و سفرهاي غيرضرور درون شهري پرهيز و تا حد ممكن از ماسک استفاده كنند، سالخوردگان، کودکان و زنان باردار جزو گروه در معرض خطر هستند و بايد مراقبت بيشتري داشته باشند. همچنين مبتلايان به بيماري‌هاي زمينه‌اي قلبي و تنفسي بايد از قرار گرفتن در معرض آلودگي پرهيز كنند.

عباسي گفت: بهتر است در شرايط هواي آلوده از ورزش کردن در محيط‌هاي باز خودداري شود. تا حد امكان از وسايل حمل ونقل عمومي استفاده شود و در صورت بروز علائم مسموميت به مراکز درماني مراجعه شود.

مدير روابط عمومي اورژانس تهران، سردرد، سرگيجه، سوزش چشم‌ها، سوزش مجاري تنفسي، خواب آلودگي، ضعف وبي حالي، حالت تهوع، استفراغ و تنگي نفس را علائم مسموميت ناشي از آلودگي هوا عنوان كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.35652s, 18q