زمان طلایی درمان سکته قلبی؛ 2 ساعت پس از بروز

۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۰۹:۴۰ - کد خبر: 223959
زمان طلایی درمان سکته قلبی؛ 2 ساعت پس از بروز

سلامت نیوز: متخصص قلب و عروق گفت: اگر فرد مبتلا به سکته قلبی در مدت کمتر از 2 ساعت به مراکز درمانی انتقال یابد، با مداخلات درمانی می‌تـوان عوارض ناشی از سکته قلبی را به حداقل رساند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دکتر مریم مهرپویا در ‌آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق در خصوص سکته قلبی، اظهار کرد: سکته قلبی عارضه‌ای است که به دنبال بسته شدن کامل رگ‌های قلب ایجاد می‌شود، البته افراد مبتلا عمدتا دارای سابقه گرفتگی عروق هستند.

به گزارش انجمن آترواسکلروز ایران وی افزود: سکته قلبی با تعریق شدید، درد قفسه سینه، کاهش سطح هوشیاری و غش همراه است؛ بنابراین این علائم می‌تواند موجب عوارض دیگری مانند آسیب‌های جسمی شود زیرا به عنوان مثال وقتی فرد غش می‌کند، ممکن است بر اثر شدت ضربه دچار شکستگی در سایر اندام‌ها شود.


متخصص قلب و عروق با بیان این که سکته قلبی در مردان شایع‌تر از زنان است، یادآور شد: افزایش و کاهش قند خون و فشار خون، استعمال سیگار، افزایش چربی خون و عدم کنترل برخی بیماری‌ها مانند دیابت موجب بروز سکته قلبی در افراد می‌شود.


فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی با تاکید براینکه اگر افراد مبتلا به سکته قلبی به موقع به پزشک مراجعه کنند، تحت درمان قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: اگر فرد مبتلا به سکته قلبی در مدت کمتر از 2 ساعت به مراکز درمانی انتقال یابد، با مداخلات درمانی می‌تـوان عوارض ناشی از سکته قلبی را به حداقل رساند.
مهرپویا یادآور شد: به افرادی که سابقه ابتلا به سکته قلبی دارند، توصیه می‌شود از عوامل خطرزا از جمله استعمال دخانیات، ‌مواد الکلی و آلاینده‌های هوا به شدت خودداری کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.83348s, 19q