عکس/ نجات نوزاد سه ماهه پس از دو بار سکته قلبی!

۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 233546
عکس/ نجات نوزاد سه ماهه پس از دو بار سکته قلبی!

سلامت نیوز: متخصصان زبده بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان موفق شدند تومور بزرگی را از روی قلب کودک سه ماهه خارج کنند و جان وی را نجات دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، متخصصان زبده بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان موفق شدند تومور بزرگی را از روی قلب کودک سه ماهه خارج کنند و جان وی را نجات دهند.

دکتر مسعود صالحی رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان با بیان این مطلب گفت: نوزاد ۳ ماهه با وزن حدود ۴ کیلوگرم با تنگی نفس و درد شدید شکمی به صورت اورژانسی در بیمارستان پذیرش شد.

وی ادامه داد: پس از بررسی مشخص شد توده بزرگی به اندازه چهار برابر قلب نوزاد قسمت‌های مختلف قلب و ریه چپ را درگیر کرده و منجر به کاهش خون رسانی به مغز و دست راست بیمار شده بود.


صالحی تصریح کرد: بیمار یک مرتبه پیش از انجام عمل جراحی و یک مرتبه در حین عمل دچار ایست قلبی شد که با انجام اعمال مورد نیاز بلافاصله به زندگی بازگشت.

وی با اشاره به اینکه این عمل جراحی ۸ ساعت به طول انجامید اذعان داشت: تومور به طور کامل از روی قلب بیمار جدا و شریان مغزی و شریان دست راست با استفاده از عروق مصنوعی پیوند زده شد.

صالحی گفت: خوشبختانه بیمار در حال حاضر کاملا هوشیار و در آستانه ترخیص از بیمارستان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.17136s, 19q