سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور :

کارت‌های ملی صادر شده در سال 89 تا پایان امسال فاقد اعتبار می‌شود

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۶ - کد خبر: 237031
کارت‌های ملی صادر شده در سال 89 تا پایان امسال فاقد اعتبار می‌شود

سلامت نیوز:سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت‌های ملی کاغذی که درسال 89 صادر شده‌اند، تا پایان امسال دارای اعتبار است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: تمامی افرادی که تا پایان سال 1389 کارت ملی کاغذی دریافت کرده‌اند تا پایان امسال باید جهت دریافت کارت هوشمند ملی به دفاتر پیشتخوان دولت یا پست مراجعه کنند، زیرا پس از این مدت کارت ملی کاغذی آنها فاقد اعتبار خواهد بود و ممکن است فرد هنگام مراجعه به بانک‌ها، مراکزی و دولتی دچار مشکل شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه اگر فردی در این مهلت باقی مانده نتواند جهت تعویض کارت اقدام کند مشمول جریمه خواهد شد، افزود: خیر، جریمه‌ای مشمول آنها نمی‌شود و صرفا افراد در بازه زمانی زمان چاپ کارت الکترونیک به دلیل نداشتن کارت ملی دچار مشکل خواهند شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال یادآور شد: افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پست یا پیشخوان دولت جهت دریافت کارت هوشمند اقدام کنند. لازم به ذکر است تصویربرداری از افراد هم‌چنان در این مراکز انجام می‌شود.

ابوترابی درخصوص هزینه‌های دریافت کارت هوشمند ملی، گفت: هزینه دریافت کارت هوشمند ملی 31 هزار تومان است که 20 هزار تومان از آن به حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: پرداخت مبالغی بیش از این مقدار خلاف قانون است و افراد در صورت مشاهده باید موارد را گزارش دهند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.32754s, 20q