بزرگترین مشکل درمان بیماران سرطانی/ علائم سرطان مثانه

۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۳ - کد خبر: 238425
بزرگترین مشکل درمان بیماران سرطانی/ علائم سرطان مثانه

سلامت نیوز:یک متخصص پرتودرمانی، تاخیر بیماران در مراجعه به پزشک را از اصلی‌ترین مشکلات درمان عنوان کرد و گفت: وجود خون در ادرار از علائم اصلی سرطان مثانه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر رضا اقدام ضمیری در حاشیه کنگره تازه‌های رادیوآنکولوژی اظهارداشت: سرطان مثانه یکی از سرطان‌های نسبتا شایع در جامعه است و مصرف سیگار یکی از عواملی است که ارتباط مستقیمی با شیوع سرطان مثانه دارد.

وی افزود: سنگ های مثانه و بعضی از انگل های مثانه می تواند از عوامل ایجاد این سرطان باشند.

اقدام ضمیری ادامه داد: این سرطان در افراد زیر ۴۰ سال بسیار نادر است و با توجه به اینکه میانگین سنی سرطان مثانه بالای ۶۵سال است، درمان بیمار با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود، به خصوص بیمارانی که مدت زیادی علائم بیماری را داشته‌اند ولی به پزشک مراجعه نکردند.

وی همچنین تصریح کرد: در دنیا، جراحی درمان اول برای سرطان مثانه است و استفاده از رادیوتراپی و شیمی‌درمانی به صورت جایگزین برای بیمارانی که نمی‌توانند جراحی شوند، انجام می‌شود.

اقدام ضمیری افزود: تشخیص به موقع این سرطان اهمیت بسیار زیادی دارد و می بایست هر خونریزی که در ادرار دیده می‌شود را مورد بررسی قرار داد.

این متخصص پرتودرمانی در خصوص انگل‌های مثانه گفت: این نوع انگل‌ها به دلیل آب آشامیدنی ناسالم در مثانه رشد می کنند اما خوشبختانه در کشور ما این موارد بسیار نادر هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ادامه داد: توصیه ما به مردم، مصرف زیاد آب آشامیدنی است. یکی از بزرگترین مشکلات درمان سرطان در کشور ما تاخیر در مراجعه به پزشک است. معمولا بیمار تا مدت ها علائم را نادیده می‌گیرد و هنگامی به پزشک مراجعه می‌کند که برای درمان بسیار دیر شده است. توصیه می‌کنم افراد بالای ۵۰ سال در فواصل منظم به پزشک مراجعه کنند و علائم را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: بی‌اختیاری و یا تکرر ادرار بیشتر به دلیل بیماری‌های پروستات اتفاق می‌افتد ولی به طور کلی هر تکرر ادرار، شب ادراری و خون در ادرار، حتما باید مورد بررسی قرار گیرد و علت اصلی آن مشخص شود.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.51196s, 19q