معاون پرستاری وزیر بهداشت:

خدمات پرستاری از بیمارستان‌ها به جامعه انتقال یابد

۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 239040
خدمات پرستاری از بیمارستان‌ها به جامعه انتقال یابد

سلامت نیوز:معاون پرستاری وزیر بهداشت بر اهمیت ورود خدمات پرستاری به جامعه، تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مریم حضرتی در شورای هماهنگی پرستاران استان فارس با بیان اینکه امروز نیاز داریم که خدمات پرستاری از بیمارستان‌ها به جامعه انتقال یابد، گفت: در همین راستا، دانشگاه‌های علوم پزشکی باید به فکر ایجاد کلینیک‌های تخصصی پرستاری باشند تا موضوع مراقبت در منزل ترویج یافته و ارائه خدمت به بیماران دوچندان شود.

وی با بیان اینکه نظارت‌های همه جانبه نظام پرستاری، به عنوان یک سایه امنیت، در جامعه گسترانیده شده است، افزود: این نظارت ها لازم است به کمک نظام پرستاری در تمام بخش ها افزایش یابد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن آموزش های دانشگاهی در خدمات پرستاری، ادامه داد: در پرستاری نوین امروزی، تمامی فرآیند درمان بیماران به کمک کارتکس های الکترونیکی صورت می پذیرد و این موضوع در اغلب مراکز درمانی دنیا در حال انجام است.

بنابر اعلام وبدا، حضرتی در ادامه از پیگیری برای سختی کار پرستاران شاغل در مراکز آنکولوژی و سوختگی خبر داد و گفت: این موضوع در وزارت بهداشت مطرح شده و تحقق آن موجب می شود تا اهمیت کار این پرستاران، بیشتر دیده شود.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست از فعالیت۸۷۰۰ نیروی پرستار در ۶۱بیمارستان استان فارس خبر داد.

محبوبه ظریفکارفرد در ادامه به برخی چالش‌های پیش روی پرستاران از جمله ساعت کاری، مطالبات، اجرایی شدن دستورالعمل بازنگری ۲۰ سال سابقه و پیگیری مجوز به کارگیری کمک پرستار اشاره کرد.

افزایش پذیرش دانشجوی مرد در رشته پرستاری و اختصاص ردیف سوپروایزر کنترل عفونت، دیگر مواردی بود که مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح کرد.

وی با اشاره به اجرای کدهای ۲۴۷ و ۷۲۴ برای خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی و سکته قلبی، از موفقیت‌های پرستاران این دانشگاه، در اجرای این دو طرح ملی خبر داد و گفت: همین امر باعث شده تا بیماران بتوانند خدمات ویژه‌ای را دریافت کنند.

شورای هماهنگی پرستاران استان فارس با حضور معاون پرستاری وزیر بهداشت، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشکده پرستاری شیراز، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان و مدیران پرستاری قطب‌های درمانی استان فارس، در شیراز تشکیل شد.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.97196s, 19q