توقف فعاليت سايت خريد و فروش اعضاي بدن

۱۳۹۷/۰۲/۱۴ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 242959
توقف فعاليت سايت خريد و فروش اعضاي بدن

سلامت نیوز: علي نوبخت حقيقي؛ رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در نامه‌اي به عباس جعفري دولت‌آبادي؛ دادستان استان تهران خواستار اقدام قانوني اين مقام قضايي براي رسيدگي به فعاليت سايت اينترنتي KOLIEE. IR در زمينه خريد و فروش رحم اجاره‌اي و كليه از اهدا‌كننده زنده شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد، در نامه نوبخت كه ٢٢ فروردين ١٣٩٧ نوشته شده و خبرگزاري فارس تصوير آن را منتشر كرده، ضمن ارجاع به نامه اسفند ٩٦ رييس انجمن نفرولوژي ايران، آثار زيانبار خريد و فروش كليه در داخل كشور و احتمال ايجاد شبكه بين‌المللي قاچاق اعضاي بدن مورد هشدار قرار گرفته است.

ماجراي استارت‌آپ خريد و فروش كليه

سايت اينترنتي كه رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس نسبت به ادامه فعاليت آن هشدار داده، خود را به عنوان اولين سايت خريد و فروش كليه در ايران معرفي مي‌كند و در حالي كه بنا بر اطلاعات مندرج در صفحه نخست سايت، ٢١ هزار و ٣٦٨ كاربر، صرفا در بخش خريد و فروش كليه عضو شده‌اند، وبسايت‌هايي براي خريد و فروش رحم اجاره‌اي، ضامن، امتياز وام، بازي‌هاي اينترنتي، آزمون‌هاي شخصيتي مربوط به كاريابي، طراحي كارت ويزيت اينترنتي و همچنين عرضه نرم افزارهايي براي استعلام چك، ثبت سفارش مشتري و پيدا كردن دوستان دوره مدرسه و دانشگاه را به عنوان زير مجموعه دارد. بنا بر ديگر اطلاعات مندرج در بخش معرفي سايت، اين سايت از سال ١٣٩٥ با ثبت مشخصات مدير سايت در NIC.IR تاييديه فعاليت مجازي دريافت كرده و «آرش آهمند»؛

مدير سايت كه صرفا در زمينه فعاليت‌هاي الكترونيك تخصص دارد، در پاسخ به «اعتماد» مي‌گويد: «ما فقط يك انجمن اينترنتي هستيم و خريداران و فروشندگان كليه يا رحم مي‌توانند با ثبت نام در سايت، فهرستي از شماره تلفن موارد مشابه داشته باشند و بطور مستقيم و بي‌واسطه با يكديگر ارتباط بگيرند. در اين سايت، هيچ فعاليت نقدي در حوزه درمان انجام نمي‌شود و تمام بيماران بايد براي پيگيري امور درماني به انجمن‌هاي مرتبط در شهرهاي محل سكونت خود مراجعه كنند. اهدا‌كننده كليه، فقط از طريق سايت ما شماره تلفن خريداران را به دست آورده ولي براي مراحل درماني اهدا بايد به انجمن حمايت از بيماران كليوي مراجعه كند. اين اتفاق در مورد رحم اجاره‌اي هم صادق است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.00754s, 19q