مرجع رسمی انتشار آمارهای ازدواج و طلاق کدام سازمان است؟

۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۶:۰۹ - کد خبر: 243369
مرجع رسمی انتشار آمارهای ازدواج و طلاق کدام سازمان است؟

سلامت نیوز:مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای وقایع حیاتی و بویژه آمارهای ازدواج و طلاق است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محمدباقر عباسی در این باره اظهار کرد:طبق ماده ۱ قانون ثبت‌احوال مصوب سال ۵۵ و تصویب شده با اصلاحی سال ۱۳۶۳ و مصوبه شورای عالی آمار در یکی از جلسات، سازمان ثبت‌احوال کشور مرجع رسمی تولید و انتشار آمارهای وقایع حیاتی است.

مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور با بیان اینکه منشاء همه آمارها یکسان است، اظهار کرد: آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمارهای ثبت‌ احوال است و اگر هم دستگاه‌های دیگر بخواهند آمارهای ازدواج و طلاق داشته باشند باید به ثبت‌احوال مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا،چندی پیش در خبری به نقل از رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران این موضوع مطرح شده بود که آمارهای ثبت‌احوال و ثبت‌اسناد در موضوع ازدواج و طلاق متفاوت است.

وی معتقد بود: ثبت اسناد برای سال ۹۵ حدود ۱۷۴ هزار طلاق را اعلام کرده است اما ثبت احوال آمار دیگری را اعلام می کند و دلیلش این است که مراجع مختلفی برای اعلام آمار وجود دارد که می توان با یک هماهنگی مشکل را حل کرد که در همین راستا مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت‌احوال کشور می‌گوید آن چیزی که مرجع رسمی بوده و دولت نیز به آن استناد می‌کند آمارهای ثبت‌ احوال است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.311s, 20q