عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد

ارتباط اثر مصرف مواد مخدر بر بیماری «دیابت»

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 243894
ارتباط اثر مصرف مواد مخدر بر بیماری «دیابت»

سلامت نیوز:عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ارتباط مصرف مواد مخدر و تاثیر آن بر بیماری دیابت توضیح داد: باید توجه داشت که مصرف مواد مخدر هیچ تاثیری بر کنترل قند خون افراد ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،حسین ادیب رئیس مرکز تحقیقات دیابت در خصوص ارتباط مصرف مواد مخدر و تاثیر آن بر بیماری دیابت توضیح داد: باید توجه داشت که مصرف مواد مخدر هیچ تاثیری بر کنترل قند خون افراد ندارد.

وی افزود: بدن انسان به طور طبیعی مخدرهایی به نام اندورفین ترشح می‌کنند که این هورمون از سیستم اعصاب مرکزی بدن منتشر شده و برای کنترل شرایط بدن در وضعیت‌های حاد بکار می‌رود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: این هورمون منتشر شده می‌تواند بر کاهش درد شدید بدن در مواقع اضطراری اثر داشته باشد تا بدن را در حالت استقرار قرار دهد.

وی ادامه داد: از آن‌جا که با مصرف مواد مخدر فرد حالت آرامش موقت پیدا می‌کند برخی از افراد تصور می‌کنند که مصرف این مواد می‌تواند باعث کنترل قند خون و کاهش عوارض بیماری دیابت شود که این موضوع صحیح نیست.

ادیب افزود: افراد پس از مصرف مواد مخدر به آن اعتیاد پیدا می‌کنند و به مصرف آن وابسته می‌شوند که عدم مصرف آن باعث می‌شود فرد احساس خلأ کند؛ نیاز افراد پس از اعتیاد به این مواد روز به روز بیشتر می‌شود پس لازم است که در خصوص این مسئله دقت بیشتری به خرج داده شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36981s, 21q