اعلام جرم علیه وعده دهندگان به زلزله زدگان

۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۱ - کد خبر: 245457
اعلام جرم علیه وعده دهندگان به زلزله زدگان

سلامت نیوز: فلاحت پيشه: مثلا وزارت آموزش و پرورش، بانك‌ها و حتى برخى از سازمان‌هاى خصوصى وعده ساخت و ساز در اين مناطق را داده بودند اما هيچ كدام اجرايى نشد.

به گزارش سلامت نیوز، رویداد 24 نوشت: حشمت الله فلاحت پيشه نماينده مردم اسلام آبادغرب در مجلس شوراى اسلامى، با اشاره به آخرين وضعيت مناطق زلزله‌زده، گفت: حقيقتا موضوعى كه وجود دارد اين است كه مسئله مردم زلزله‌زده كرمانشاه رو به فراموشى است و بسيارى از مشكلات در اين منطقه كماكان وجود دارد.

فلاحت پيشه ادامه داد: مشكل اول عدم امهال وام‌هاى مردم زلزله زده است كه يك ظلم آشكار به مردم است. مردم اين منطقه پس از زلزله همچنان با مشكلات مالى مواجه هستند و طبق قانون وام‌هاى آنها تا دوسال بايد امهال شود. مسئولانى كه به منطقه آمدند نيز اين موضوع را اعلام كردند. اما پس از سال نو به يكباره بانک‌ها اعلام كردند مردم باید اقساط وام‌هايشان را پرداخت كنند، اكنون نیز مردم با ٦الى ٧قسط عقب افتاده كه بايد پرداخت كنند مواجه هستند. بانك‌ها تمامى اقساط عقب مانده به همراه جريمه را از مردم می‌خواهند و حتى ضامن‌هاى آنها را به بانک احضار كرده‌اند.

عضوكميسيون امنيت ملى تصريح كرد: قرار بود كه به خانه‌هاى خراب شده در شهر و روستا وام بازسازى و ده مليون تومان وام بلاعوض تعلق بگيرد. كارشكنى‌هاى بسيارى از سوى بنياد مسكن صورت گرفت. به طور مثال در منطقه اسلام آباد غرب و دالاهو برخى از مديران از مردم پول ميگرفتند تا كارشان را راه بيندازند و تبانى‌هاى بسيارى از مصالح ساختمانى تا پيمانكاران شكل گرفته است. مردم مناطق زلزله زده تمام دارايى‌هايشان زير آوار مانده است و اكنون نيز با كارشكنى‌هاى بنياد مسكن مردم در اين فصل سال با مار و عقرب و بسيارى از مشكلات ديگر مواجه هستند.

فلاحت پيشه تصريح كرد: مثلا وزارت آموزش و پرورش، بانك‌ها و حتى برخى از سازمان‌هاى خصوصى وعده ساخت و ساز در اين مناطق را داده بودند اما هيچ كدام اجرايى نشد. حتى يك بيمارستان در منطقه اسلام آبادغرب توسط وزير بهداشت كلنگ زنى شد اما تاكنون هيچ كارى صورت نگرفته است، اين رفتارها طبيعتا ضربه زننده به اعتمادعمومى مردم است و من به شخصه به عنوان نماينده مردم در اين خصوص اعلام جرم خواهم كرد.

اين نماينده ادامه داد: موضوع بعدى، بحث كمك‌هاى مختلفى است كه براى مردم آمده است كه قرار بود يك اطلاعات و برآورد دقيقى از كمك‌هاى رسيده به اين منطقه را اعلام كنند و با توجه به عدم توجه به اين موضوع نشان مي‌دهد كه سوءاستفاده‌هايى در اين مسيرشده است. مجمع نمايندگان استان قرار است بعد از ماه رمضان قرار است جلسه‌اى را برگزار كنند تا وعده هاى داده شده براى مناطق زلزله زده را برآورد كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.13966s, 19q