معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی مطرح کرد

نوجوانان را از اعتیاد آور بودن "گل" آگاه کنیم

۱۳۹۷/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۷ - کد خبر: 245506
نوجوانان را از اعتیاد آور بودن "گل" آگاه کنیم

سلامت نیوز: معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی با اشاره به تغییر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور گفت: در حال حاضر پس از تریاک، گل بیشترین ماده مخدر مصرفی کشور به شمار می‌رود که اغلب متقاضیان آن جوانان و نوجوان هستند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فرید براتی سده، معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به تغییر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور گفت: در سال‌های اخیر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور از مصرف مواد تریاک به سمت مصرف هروئین و کراک و از آن به سمت مواد محرک (شیشه) رفته و اکنون به سمت مصرف گل و تریاک می‌رود. البته این تغییر الگو موقتی است و در سال‌های آینده ممکن است تغییراتی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بعد از تریاک، دومین ماده مخدر پرمصرف کشور گل به شمار می‌رود، افزود: به طوریکه افزایش شیوع این ماده در میان جوانان و نوجوانان نگران کننده است و ما شاهد گرایش برای مصرف این ماده مخدر هستیم.

نوجوانان را از اعتیاد آور بودن

براتی ساده در خصوص علل افزایش گرایش جوانان به مصرف گل در سال‌های اخیر، گفت: علت اصلی این موضوع، تبلیغاتی است که به تازگی مبنی بر اعتیاد آور نبودن و بی ضرر بودن گل منتشر می‌شود. به طوریکه در اغلب موارد مشاهده می‌کنیم جوانان برای افزایش شادی و نشاط شروع به مصرف این ماده مخدر می‌کنند به همین علت با اقدامات فرهنگی تلاش می‌کنیم تا آگاهی لازم را به جوانان و خانواده‌ها ارائه کنیم تا از مضرات و اعتیاد آور بودن این ماده مصرفی مطلع شوند.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی اقدامات حمایتی خود را بر جوانان و نوجوانان برای آگاه سازی در مورد مضرات این ماده مخدر متمرکز کرده تا این نگرش را تغییر دهد.

براتی سده در زمینه شیوع مصرف گل در بین زنان نیز گفت: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر حدود ۱۵۶ هزار زن معتاد در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۴ درصد از آن‌ها مصرف کننده گل هستند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.61123s, 19q