پایان عملیات جستجوی پیکر مسافران هواپیمای تهران ـ یاسوج در ارتفاعات دنا

۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 246741
پایان عملیات جستجوی پیکر مسافران هواپیمای تهران ـ یاسوج در ارتفاعات دنا

سلامت نیوز:رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پایان عملیات جستجو در ارتفاعات دنا به تشریح این عملیات پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ،مرتضی سلیمی ، با اشاره به پایان عملیات جستجوی پیکر مسافران حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج در ارتفاعات کوه دنا اظهار کرد: امروز این عملیات به پایان رسید و امدادگران ما در سخت‌ترین شرایط ایثارگرانه کار کردند و در طول این مدت تمام تلاشمان این بود که بتوانیم با یافتن پیکر مسافران این هواپیما تسلی خاطر خانواده‌های آنها و بازماندگان‌شان باشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اضافه کرد: در طول این ماه‌ها از تمام توان و نیروهای تخصصی خود استفاده کردیم و آنها هم تمام تلاش‌شان را انجام دادند و در هر شرایطی کار جستجو را متوقف نکردند. حتی در زمانی مانند سال تحویل نیز آنها مشغول عملیات جستجو برای یافتن پیکرها بوده‌اند.

وی در ادامه گفت: در روزهای اول از چهار فروند بالگرد استفاده کردیم و اواخر نیز یک فروند بالگرد در منطقه حضور داشت که کمک بسیار زیادی به ما کرد.

سلیمی با اشاره به برخی از موانع پیش روی عملیات گفت: در طول این مدت ما نه تنها از نظر امکانات، تجهیزات و نیروی متخصص مشکلی نداشتیم بلکه در شرایط خوبی بودیم و یکی از مشکلاتی که پیش روی ما بود حضور نیروهای مردمی در روزهای اول بود که بدون هماهنگی وارد منطقه شدند و کار را کمی برای ما سخت کردند تا جایی که گاهی نیروهای ما مجبور به امدادرسانی به این افراد می‌شدند.

سلیمی در ادامه گفت: از همه نیروهایی که کمک کردند تشکر می‌کنم که باعث شدند شرمنده خانواده‌ها و بازماندگان نشویم و در سخت‌ترین شرایط عملیات را پیش بردند. حتی بعضی از خانواده‌ها که در منطقه حضور پیدا کردند و روند عملیات جستجو را مشاهده کردند، دیدند که چگونه این افراد جانشان را کف دستشان گذاشتند تا امدادرسانی را انجام بدهند.

با وجود تمام امکانات و نیروهای قابل قبول، آنهایی که عملیات را انجام دادند در آن شرایط سخت کار فوق‌العاده‌ای را پیش بردند.

وی در ادامه گفت: عملیات حتی پس از عید مشکل‌تر از روزهای آغازین شده بود. زیرا هم دما پایین آمده بود و هم سرعت باد نسبت به روزهای اول بیشتر شده بود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مورد جستجوی پیکرها گفت: تمام جنازه‌ها را در حداکثر ممکن توانستیم به پایین منتقل کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۳۵۱ تیم متشکل از ۱۲۷۲ امدادگر در عملیات حضور داشتند، گفت: ۹۴۸ امدادگر کوهستان، ۶۰ نفر نیروی متخصص یخ و برف از جمله نیروهای امدادرسان ما بودند و در طول عملیات ۳۶۶ سورتی پرواز انجام شد که بیش از ۱۳۰۰ نفر و بیش از ۵۰ هزار کیلو بار که شامل نیازهای امدادگران که در محل عملیات حضور پیدا می‌کردند و اقلامی از جمله چادر برای اسکان و شب مانی آنها بود انتقال داده شد. همچنین در طول عملیات دائما یکی از مدیران رده بالای سازمان امداد و نجات در محل حضور داشت و عملیات را رصد می‌کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69036s, 19q