غلظت ذرات معلق در هوای سیستان 21برابر حد مجاز است

۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۱۳:۲۵ - کد خبر: 247456
غلظت ذرات معلق در هوای سیستان 21برابر حد مجاز است

سلامت نیوز: رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان را از شامگاه سه شنبه تاکنون به 21 برابر حد مجاز رسانده است.

به گزارش سلامت نیوز، علی ملاشاهی در گفت و گو با ایرنا حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان سه هزار و 269 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی ادامه داد: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 76 کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن کاهش کیفیت هوا دید افقی در شهرستان زهک را به کمتر از 50 متر رساند.
رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به 2 هزار و 324 میکروگرم بر متر مکعب یعنی 15 برابر حد مجاز رسید.
وی افزود: وزش باد شدید در نقاط مستعد که از روز دوشنبه در شمال سیستان و بلوچستان شروع شده تا امروز ادامه دارد و در این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان غبار محلی و وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.57006s, 21q