ویتیلیگو یا پیسی مسری نیست

۱۳۸۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 25148
سلامت نیوز :بیماری ویتیلیگو یا پیسی به شكل لكه های سفید رنگ بر روی پوست بدن ظاهر می شود مسری و قابل انتقال از شخصی به شخص دیگر نیست.
دكتر مریم میلادی متخصص پوست، مو، لیزر تراپی و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بیماری پیسی یا ویتیلیگو به شكل لكه های سفید رنگ بر روی پوست بدن ظاهر می شود و منشأ این بیماری ناشناخته بوده اما واكنش های خود ایمنی در بروز این بیماری نقش دارد و بدن به سلول های سازنده رنگدانه پوست واكنش ایمنی نشان می دهد به این معنی كه بدن سلول های سازنده رنگدانه پوست را در مناطق درگیر از بین می برد.

وی با اشاره به اینكه بیماری ویتیلیگو به شكل لكه های كوچك و پراكنده تا لكه های بزرگ گسترده خود را نشان می دهند، گفت: بیماران از ظاهر این بیماری ناراضی هستند و این بیماری مسری و قابل انتقال از شخصی به شخص دیگر نیست و معمولاً زمینه ارثی دارد.

میلادی تصریح كرد: ویتیلیگو یا پیسی همراهی با بیماری های دیگر ندارد و بدخیم نیست ولی افتراق این بیماری از سایر بیماری هایی كه تغییر رنگ در پوست ایجاد می كند توسط متخصص مهم است.

وی خاطرنشان كرد: راه درمان این بیماری در مراحل ابتدایی به صورت لكه های كوچك و پراكنده با كورتن موضعی و سایر داروهای سركوب كننده سیستم ایمنی به صورت موضعی برای بیماری استفاده می شود و در صورت بروز لكه های وسیع از داروهای دیگر در سایر نقاط پوست استفاده می شود كه همرنگ شود.

این متخصص تأكید كرد: در تمام این بیماران مراقبت پوست در مقابل اشعه زیان آور آفتاب و استفاده از ضد آفتاب های مناسب با صلاحدید پزشك پوست ضروری است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.44003s, 18q