علیجانی:

کمبود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در پایتخت

۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۴:۲۰ - کد خبر: 253042
کمبود ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در پایتخت

سلامت نیوز:عضو مجمع نمایندگان استان تهران، از برگزاری نشست اعضای این مجمع با متولیان حوزه سلامت برای پیگیری مشکلات حوزه درمان پایتخت خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،محسن علیجانی با اعلام این خبر که مجمع نمایندگان استان تهران سه شنبه آتی(20 شهریورماه) با متولیان حوزه سلامت تشکیل جلسه می‌دهد، گفت: این نشست به منظور بررسی مشکلات حوزه درمان و بیمه تامین اجتماعی استان تهران پیرو موضوعاتی که از سوی نمایندگان استان تهران پیگیری می‌شود، برگزار خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این نشست دارای دو بخش خواهد بود که در بخش اول آن رئیس سازمان تامین اجتماعی و مدیر کل درمان استان تهران حضور پیدا می‌کنند و در بخش دوم نیز روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور پیدا کرده و احتمال دارد که وزیر بهداشت نیز در این نشست حضور داشته باشد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه درمان پایتخت وجود دارد، یادآورشد: حوزه درمان استان تهران از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست، کما اینکه در شرایط کنونی کمبود 11 هزار تخت بیمارستانی وجود دارد و تعداد مراکز درمانی در شرق و غرب تهران هم متناسب با جمعیت آنها نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان مشکلات شهرستان‌های پیرامون تهران تصریح کرد: هم‌اکنون 16 شهرستان اطراف تهران همچون شهر قدس و پردیس فاقد مراکز درمانی بوده یا در آنها ساخت بیمارستان‌ها، ناتمام باقی مانده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در نشست هفته آینده ضمن بررسی ظرفیت‌های درمانی موجود در استان تهران به بررسی نقشی که سازمان تامین اجتماعی می‌تواند در رفع مشکلات حوزه درمان این شهر ایفا کند، خواهیم پرداخت.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، در پایان از برگزاری نشست بعدی این مجمع در مهرماه به منظور بررسی وضعیت فضاهای آموزشی تهران و مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس با حضور مسئولان حوزه آموزش کشور خبر داد./

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.829s, 21q