دلیل علاقه شما به چرت زدن چیست؟

۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 254454
دلیل علاقه شما به چرت زدن چیست؟

سلامت نیوز: بر اساس نتایج مطالعات می توان گفت که عادات چرت زدن دلایل علمی دارند. مزایای خواب نیمروزی یا همان چرت زدن به خوبی به اثبات رسیده است، اما در برخی افراد فواید بیشتری نسبت به دیگران احساس می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، بر اساس مطالعه ی جدیدی که روی موش هایی در دانشگاه تسوکوبا در ژاپن انجام شده است مشخص شد که جهش های تک ژنی ممکن است میزان خواب مورد نیاز یک موش را افزایش دهند، به این ترتیب است که محققان فکر می کنند ممکن است بینش مفیدی را نسبت به عادات خواب انسان کسب کرده باشند.

این مطالعه در مورد مکانیسم های فیزیولوژیکی که خواب را تنظیم می کنند صورت گرفنه است.

در این مطالعه، محققان تحقیقات قبلی خود و اثرات آن را که بر روی جهش پروتئینی به نام SIK3 ساخته شده بود در مورد عادت های خواب موش ها مورد بررسی قرار دادند.

علاوه بر مدت زمان خواب و بیداری موش ها، محققان فعالیتهای مغزی آنها را چه در زمان خواب دیدن و چه غیر از آن و همینطور سطوح هشداری آنها در طول دوره های بیداری را مورد بررسی قرار دادند.

آنها دریافتند که با تعویض ۵۵۱ اسید آمینه در SIK3، موش ها پس از آن نیاز به خواب بیشتری داشتند و برای مدت طولانی تری خوابیده بودند، این چیزیست که در فعالیت مغزشان منعکس شد.

یافته ها بسیار جالب توجه بود اینکه این جهش در دوره های خواب فاقد جنبش سریع چشم و بدون خواب دیدن اتفاق می افتاد.

محققان معتقدند که ویژگی های این اسید آمینه خاص در این پروتئین در همه حیوانات مشابه است، به این معنی که این یافته ها به انسان نیز مربوط می شوند و می توانند در تحقیقات اختلالات خواب انسان کمک کنند.

منبع: www.independent.co.uk

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.62744s, 18q