انتقاد از عدم پذیرش بیمه شدگان در بیمارستان های خصوصی

۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 254921
انتقاد از عدم پذیرش بیمه شدگان در بیمارستان های خصوصی

سلامت نیوز:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: بخش خصوصی و بیمارستان‌های خیریه که تعرفه‌های بالاتری نسبت به بیمارستان‌های دولتی دارند باید شرایط فعلی اقتصادی کشور را بپذیرند و همکاری کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،علی اکبری ، با انتقاد از بیمارستان‌های خصوصی شیراز مبنی بر عدم پذیرش بیماران بیمه شده سازمان‌های بیمه سلامت و تامین اجتماعی، افزود: وقتی بیمار به بیمارستان مراجعه می‌کند از روی نیاز است و عدم پذیرش بیمار کار پسندیده‌ای نیست. به خصوص در شیراز که مرکز مراجعات بیماران هم از استان فارس و هم از استان‌های مجاور است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور، بیمارستان‌های خصوصی و پزشکان باید وضعیت را درک کنند. حتی اگر دریافتی آنها کم شده یا با تاخیر مواجه شده، باید شرایط اقتصادی را درک کرده و دریافتی را بر اساس ارز محاسبه نکنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس، گفت: بر اساس بررسی‌هایی که انجام دادیم، پرداختی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سال ۹۷ عقب نیفتاده و بدهی‌ها مربوط به سال ۹۶ می‌شود که البته بخشی از آن جبران شده است. بخش خصوصی و بیمارستان‌های خیریه که تعرفه‌های بالاتری نسبت به بیمارستان‌های دولتی دارند باید شرایط فعلی اقتصادی کشور را بپذیرند و همکاری کنند.

اکبری با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور نباید به دنبال منافع شخصی باشیم، اظهار کرد: تصمیم‌هایی که در کشور گرفته می‌شود مربوط به همه است و این تصمیم‌ها هزینه‌هایی دارد که باید همه ما آن را بپذیریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، درباره صحبت‌های مطرح شده درباره انتصاب مدیرکل بیمه سلامت استان فارس نیز، گفت: اگر ایشان کارمند دولت نبوده، بر اساس مقررات نمی‌تواند مسئولیت دولتی بپذیرد و اگر تخلفی داشته و تبرئه شده یا جرم او ثابت شده باید وضعیت او از مراجع ذی ربط استعلام شود که قطعا این استعلام انجام شده است. اصل بر این است که مدیر باید کارمند دولت بوده و مجوزهای لازم نیز در خصوص او اخذ شده باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.04112s, 20q