کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می کشاند

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 258248
کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می کشاند

سلامت نیوز: رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک به خصوص در مراکز دولتی، وجود دارد و این مساله بیماران را از شهرهای کوچک به تهران می کشاند.


به گزارش سلامت نیوز، دکتر جلال جلال شکوهی در مراسم روز جهانی اشعه (رادیولوژی) در سالن همایش هتل ارم تهران، افزود: در شهرهای بزرگ به دلیل تعدد مراکز درمانی، کمبود رادیولوژیست احساس می شود اما این کمبود واقعی نیست ‌و در شهرهای بزرگ به اندازه کافی رادیولوژیست داریم.
وی ادامه داد: بیماران از اغلب نقاط کشور به علت کمبود رادیولوژیست برای درمان به مراکز درمانی تهران مراجعه می کنند و این موضوع سبب می شود که گاهی در تهران کمبود رادیولوژیست احساس شود.


جلال شکوهی تعداد رادیولوژیست ها را در کشور حدود 2 هزار و 300 نفر اعلام کرد و گفت: تا سال 1400 این تعداد به حدود 3 هزار نفر می رسد.
وی به تعداد رادیولوژیست در ترکیه اشاره کرد و گفت: در ترکیه بین 6 تا 7 هزار رادیولوژیست مشغول فعالیت هستند. بنابراین از لحاظ تعداد رادیولوژیست در منطقه از کشور ترکیه عقب تر هستیم و حتی تجهیزات این کشور بیشتر است.


وی ادامه داد: سلامت و بهداشت حق همه ایرانی ها است و وزارت بهداشت در تلاش است امکانات لازم را در همه مناطق کشور فراهم کند.
روز 8 نوامبر (17 آبان) روز جهانی اشعه ایکس نامگذاری شده که به این مناسبت مراسمی در تهران برپا شده است.
از سال 2012 میلادی به مناسبت این روز شعاری در نظر گرفته می شود. شعار امسال پرتونگاری از قلب نامگذاری شده تا به این موضوع توجه بیشتری شود

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92368s, 18q