12 دلیل برای توجه بیشتر به جلبکهای دریایی

۱۳۹۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 25858
سلامت نیوز :یکی از محصولات کشاورزی که سالهاست در جهان بعنوان جانشین شایسته منابع دارو و غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش موثر و اثبات شده‌ای در تامین سلامت دارد، نوعی ازجلبکهای سبز بنام «کلرلا» است. حتی امروزه از کلرلا بعنوان غذای فشرده و جیره غذایی برای کوهنوردان، گردشگران کویر، سربازان، نظامیان و حتی فضانوردان استفاده می‌شود. متاسفانه در کشور ما استفاده از جلبکهای خوراکی چندان شناخته شده نیست.

به گزارش ایسنا، بر اساس مقالات علمی، محققان خواص بسیاری را برای جلبکهای خوراکی برشمرده‌اند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

1. بررسی های متعددی در اروپا، آمریکا و ژاپن نشان داده که کلرلا به بدن کمک می‌کند تا سموم شیمیایی نظیر دی اکسین‌ها راحت‌تر از بدن دفع شوند. دی اکسین‌ها از جمله سموم بسیار پایدار موجود در محیط زیست تلقی می‌شوند که بعنوان تولید جانبی در فاضلاب‌ها، سموم دفع آفات کشاورزی، حشره‌کشها و نیز در کنار بسیاری از صنایع نظیر تولید کاغذ، صنایع PVC و صنایع جانبی که از پروسه کلرینه كردن در آنها استفاده می‌شود، تولید می‌شوند.

2. میزان بالای کلروفیل آن برای بهبود وضعیت دستگاه گوارش و رفع یبوست موثر است. ضمنا كلروفیل در درمان كم خونی، نوع هیپوكروم موثر است.

3. کلرلا با تقویت سیستم دفاعی بدن مانع موفقیت ویروس‌ها، باکتری و مواد شیمیایی می‌شود.

4. ‌کلرلا خاصیت قلیایی دارد و به متعادل نگه داشتن PH بدن کمک می‌کند. به دلیل رعایت نشدن رژیم غذایی سالم مانند استفاده از فست فود، غذاهای بیش از اندازه پخته شده، غذاهای فرآوری شده و نوشابه‌ها، میزان PH خون و مایعات بدن اغلب افراد متعادل نیست. اغلب بیماری‌ها در محیط اسیدی بیشتر بروز می‌کند اما در محیط قلیایی دوام نمی‌آورند.

5. ید و آهن موجود در آن در عملکرد درست غده تیروئید موثر است.

6. به شادابی و رنگ طبیعی مو کمک می‌کند.

7. برای سلامت پوست مفید است و پوست را در ترمیم عوارض اشعه ماورا بنفش خورشید یاری می‌دهد.

8. دارای درصد بالایی از انواع پروتئین و اسیدهای عالی ضروری است.

9. چربی کلرلا بسیار اندك بوده و كم كالری است. از سوی دیگر با کنترل اشتها در کنترل وزن بدن مفید است.

10. کلرلا غنی از فیبر است به همین جهت برای کنتترل وزن و بهبود دستگاه گوارش مناسب است.

11. تحقیقات حاکی از افزایش سطح پروتئین آلبومین در خون با استفاده مرتب از کلرلاست. آلبومین یکی از باارزش‌ترین عوامل انتقال ویتامین‌ها، املاح معدنی، اسیدهای چرب غیراشباع، هورمونها و سایر مواد و ترکیبات با ارزش در کل سیستم بدن است.

12. کلرلا دارای خاصیت ضد تومور و ضد التهاب است و خصوصا در سنین بالا و کهولت یکی از برترین تقویت کننده‌های رشد سلولی و کسب سلامتی در انسان هستند.

گفتنی است، کلرلا یک محصول دارویی نیست و در کمپانی‌های داروسازی تولید نمی‌شود بلکه محصول یک فعالیت کشاورزی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.0517s, 18q