خالقی:

کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد

۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 258782
کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد

سلامت نیوز:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه گرانی داروهای آزاد با اقتصاد بیماران همخوانی ندارد،گفت:کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد بنابراین بیماران نباید با معضل کسری دارو روبرو شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، بشیر خالقی درباره وضعیت کمبود دارو در کشور،گفت: کسری دارو در کشور با توجه به اینکه نرخ ارز دولتی برای تامین دارو اختصاص یافته است، منطقی نیست زیرا تمهیداتی از چندماه گذشته در نظر گرفته شده است بنابراین اگر کسری دارو در بازار وجود دارد باید علت آن واکاوی شود.

نماینده مردم خلخال و کوثردر مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنها درد کسری دارو را بیمار و همراهان آن به نحو مطلوب درک می‌کنند زیرا کمبود دارو ‌ می تواند مشکلات بزرگی در راستای درمان کامل بیمار ایجاد کند.

تامین و تهیه دارو باید در اولویت اساسی دولت یازدهم قرار بگیرد

وی ادامه داد: تامین و تهیه دارو باید در اولویت اساسی دولت یازدهم قرار بگیرد و این در حالی است که وزارت بهداشت و درمان قرار می بایست تهمیداتی نیز اتخاذ کند، که گرانی داروهای آزاد نیز بر دوش بیماران نباشد و به نوعی با تعامل با بیمه این معضلات را برطرف کند.

گرانی داروهای آزاد نیازمند کنترل است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرانی داروهای آزاد باید با تمهیدات اقتصادی متوقف شود زیرا این نوع گرانی داروهای آزاد، مسیر سو استفاده را در بازار دارویی کشور را باز می کند.

کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه گرانی داروهای آزاد با اقتصاد بیماران همخوانی ندارد یادآورشد: کسری دارو با تخصیص ارز دولتی معنایی ندارد بنابراین بیماران نباید با معضل کسری دارو روبرو باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.00528s, 21q