جزئیات حادثه و زمین‌گیر شدن هواپیما در فرودگاه تبریز

۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 259232
جزئیات حادثه و زمین‌گیر شدن هواپیما در فرودگاه تبریز

سلامت نیوز: مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی دلایل و جزئیات زمین گیر شدن هواپیمای MD ایران ایرتور به‌هنگام فرود در فرودگاه تبریز را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی دلایل و جزئیات زمین گیر شدن هواپیمای MD ایران ایرتور به‌هنگام فرود در فرودگاه تبریز را تشریح کرد.

مصطفی صفایی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۲۳ شامگاه دیروز جمعه وقتی هواپیمای MD ایران ایرتور تهران به تبریز درحال فرود در فرودگاه شهید مدنی تبریز بود طبق گفته خلبان اشکالی در موتور هواپیما به وجود آمد و نتوانست در انتهای باند متوقف شود.

وی گفت: برای همین خلبان هواپیما ترمز‌های شدیدی گرفته که بتواند در باند متوقف کند و برای همین لنت‌های ترمز هواپیما داغ کرده و دود شدیدی برای همین موضوع از لنت‌ها خارج شده است.

صفایی با تاکید بر اینکه آتش سوزی در کار نبود، ادامه داد: هواپیما بعداز این موضوع دور زد و در پارکینگ فرودگاه متوقف و مشکلات آن حل شد. مسافران نیز به سلامت پیاده شده اند.

صفایی گفت: آتش نشانی فرودگاه نیز که دیده بودند چرخ‌ها داغ کرده اند برای خنک‌تر شدن آن‌ها اقدام کرده بودند.

وی در خصوص مشکل این هواپیما نیز گفت: طبق گفته مسئولان فنی شرکت ایرتور چرخ‌های هواپیما بعداز این ترمز شدید مشکل پیدا کرده بودند که دیشب چهار چرخ جدید به تبریز رسید و چرخ‌های این هواپیما تعویض شد و الان این هواپیما مشکلی ندارد و تا نیم ساعت دیگر تبریز را به مقصد تهران ترک می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.35619s, 19q