رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت

مراکز مراقبت و درمان ایدز تعطیل نشده‌ است

۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 260509
مراکز مراقبت و درمان ایدز تعطیل نشده‌ است

سلامت نیوز:12500 مبتلا به ایدز در مراکز درمان وزارت بهداشت تحت درمان هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه مراکز مراقبت و درمان ایدز تعطیل نشده‌ است، گفت تمام خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی مبتلایان به ایدز در مراکز مراقبت و درمان ایدز به صورت رایگان انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، محمدمهدی گویا اظهار کرد: هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند، تعطیل نشده‌اند و وزارت بهداشت با قوت تمام، مراکز درمانی خودش را در کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می‌شود اعم از خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی به طور کامل، رایگان انجام می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، برای مثال، انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود سه برابر شده است و حدود 570 هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که 113 مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این 113 نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند.

گویا بیان کرد: تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند 9 هزار نفر بود که هم اکنون تعداد آنها به 12 هزار و 500 نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: حمایت سازمان‌های بین المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است. کمک‌های مالی سازمان‌های بین‌المللی که حدود 5 درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می‌دهد، جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک‌های آنها فنی است و مستقیما کمک مالی انجام نمی‌دهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور از سوی وزارت بهداشت و دولت تامین می‌شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.19656s, 20q