توضیح حریرچی درباره چگونگی دفع زباله در مطب‌ها

۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۶:۱۴ - کد خبر: 261924
توضیح حریرچی درباره چگونگی دفع زباله در مطب‌ها

سلامت نیوز: ایرج حریرچی گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد از زباله‌های بیمارستانی در محل تفکیک و اقدامات لازم برای دفع آنها انجام می‌شود و اقدامات لازم برای تنها ۸ درصد از زباله‌های بیمارستانی به صورت شبه بهداشتی صورت می‌گیرد.

به گزارش سلامت نیوز، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: او ادامه داد: این ۸ درصد زباله‌ها به وسیله دستگاه‌های مورد نظر پاکسازی نمی‌شوند، ولی این مواد با پوشش کامل حمل می‌شوند و دفع آنها از نظر بهداشتی هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نمی‌کند.

زباله‌ مطب‌ها تفکیک شده دفع می‌شوند

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: کار تفکیک و پاکسازی زباله‌های مراکز نگهداری سالمندان و برخی از مطب‌ها و درمانگاه‌ها هنوز به طور کامل انجام نمی‌شود و در این مراکز زباله‌های شبه بهداشتی مانند گان مریض، لوازم آندوسکوپی دیده می‌شود که بیشتر مربوط به مراکز درمانی سرپایی است.

دفع غیر بهداشتی زباله‌ها مورد تأیید نیست

حریرچی تأکید کرد: زباله‌های دور ریختنی بیمارستانی انواع مختلفی دارد که شامل زباله‌های عفونی، خونی و زباله‌های شبه بیمارستانی می‌شوند و به طور کلی دفع غیر بهداشتی زباله‌ها از نظر ما مورد تأیید نیست. او ادامه داد: طی چند سال گذشته پیشرفت خوبی در زمنیه دفع بهداشتی زباله‌های بیمارستانی داشته‌ایم و امیدوارم در آینده نزدیک حتی یک مورد از زباله‌های بیمارستانی به طور غیر بهداشتی تفکیک و دفع نشود. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دفع زباله‌های بیمارستانی به صورت تفکیک نشده و غیر بهداشتی بر خلاف قانون است و با متخلفان شدیدا برخورد می‌شود. حریرچی یادآوری کرد: برخی از این زباله‌ها مربوط به بیمارستان‌های جایگزین است و به طور کلی بیش از ۸۰ درصد این فرآیند به درستی انجام می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
17.27029s, 19q