فراخوان تهرانی‌ها برای اهدای خون

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۵ - کد خبر: 263123
فراخوان تهرانی‌ها برای اهدای خون

سلامت نیوز:مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به کاهش اهدای خون در پایتخت گفت: از شهروندان تهرانی به ویژه افراد دارای گروه خونی o تقاضا می‌شود جهت اهدای خون اقدام کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،سیدمرتضی طباطبایی در ارتباط با اهدای خون در پایتخت اظهار داشت:‌ طی هفته‌های اخیر میزان اهدای خون در تهران کاهش یافته در حالی که روزانه در پایتخت به هزار تا 1200 واحد خون نیاز داریم.

وی افزود: به دلیل سردی هوا و برخی از مشکلات پایان سال اهدای خون در حال حاضر به حدود روزانه 700 واحد رسیده که نسبت به نیاز پایتخت با کمبود مواجه هستیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن فراخوان شهروندان تهرانی جهت اهدای خون گفت:‌افرادی که دارای چهار گروه خونی O منفی، O مثبت، A مثبت و AB منفی هستند بیشتر به اهدای خون آنها نیاز داریم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کسری خون در پایتخت از شبکه خون‌رسانی کشور در استان‌هایی همچون کرج، قزوین، قم، سمنان، آذربایجان غربی و اردبیل تأمین شده است.

وی با بیان اینکه نیاز به اهدای خون در پایتخت بیشتر از سایر استان‌ها است، گفت: بیماران سایر مناطق کشور نیز در بسیاری از مواقع در پایتخت جراحی می‌شوند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.7853s, 18q