هشدار درباره عوارض جراحی‌های جوانسازی پوست

۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۲ - کد خبر: 263533
هشدار درباره عوارض جراحی‌های جوانسازی پوست

سلامت نیوز:عضو انجمن متخصصین پوست و مو ایران نسبت به عوارض جراحی‌های جوانسازی پوست هشدار داد و گفت: تنها راه شاداب ماندن وضعیت چهره، جراحی نیست بلکه می‌توان با روش‌های غیر جراحی به مراقبت از پوست پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم،؛ مسعود جعفری اظهار کرد: تب جراحی‌های زیبایی در جامعه به‌شدت بالا رفته به طوریکه برخی بر این باورند که تنها راه جوانسازی و جلوگیری از شل شدن یا افتادگی پوست، جراحی است اما باید توجه داشت که این شیوه‌ها در کنار محاسن خود دارای عوارض متعددی است که می‌تواند در برخی موارد سلامت افراد را نیز به خطر اندازد.

وی تصریح کرد: اگر چه افتادگی پوست اغلب از 30 سالگی آغاز می‌شود اما در برخی موارد دیده شده که افراد 20 ساله نیز دچار این عارضه می‌شوند که این امر به دلیل کاهش کلاژن‌سازی پوست و کاهش قدرت ترمیم در ساخت رشته‌های "الاستین" برای حفظ قدرت ارتجاعی پوست است ضمن اینکه کاهش یا افزایش سریع وزن همچنین عوامل وراثتی نیز می‌تواند باعث افتادگی پوست صورت شود.

جعفری ادامه داد: افرادی که به‌دلیل افتادگی دوطرف صورت دچار عمیق‌تر شدن خط خنده، خط اندوه و ناودان اشکی در گوشه های چشم خود می‌شوند اغلب برای شاداب نگهداشتن پوست اقدام به کشیدن پوست از طریق جراحی می‌کنند این در حالی است که این جراحی‌ها علاوه بر هزینه‌های زیاد می‌تواند عوارض بدی را به همراه داشته باشد.

این متخصص پوست ابراز کرد: تنها راه شاداب ماندن وضعیت چهره، جراحی نیست بلکه می‌توان با روش‌های غیر جراحی به مراقبت از پوست پرداخت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.96995s, 21q