فردا وزیر بهداشت و درمان انتخاب میشود

آزمون سخت نمایندگان مجلس در انتخاب وزیر پیشنهادی بهداشت

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 264173
آزمون سخت نمایندگان مجلس در انتخاب وزیر پیشنهادی بهداشت

سلامت نیوز-*زهرا سادات خوشحالی:این روزها که وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی شده و قرار است فردا رای گیری انجام شود .

اقشار و گروههای مختلفی هم در حالی برای حمایت از او در تلاشند تا بتوانند روی نظر نمایندگان مجلس تاثیر مثبتی بگذارند و روند رای اعتماد را تسهیل کنند که مشخص نیست ایشان چه برنامه ی روشنی برای رفع مشکلات آنها ارائه داده است؟

و نمایندگانی که باید پرسشگر باشند در اعلام نظری پیشاپیش اعلام کرده اند که روی دکتر نمکی دید مثبت دارند و حتی اکثر افراد کمیسیون بهداشت مجلس هم این موضوع را جلوتر در مصاحبه ها اذعان داشته اند .

روی خروجی رسانه رسمی وزارت بهداشت چیزی جز به به و چه چه از نمایندگان مجلس نمیبینیم. انجمنها و تشکلهای صنفی پزشکی هم همین رویه را پیش رو گرفته اند جالب اینجاست که نمایندگانی که قرار است سرنوشت وزارت خانه مهمی را تعیین کنند به جای اینکه از برنامه ها و نقدها بگویند در حال تعریف از شخصیت و مدیریت دکتر نمکی هستند.

اینکه ایشان صلاحیت اداره چنین وزارت خانه مهمی با گره ها و مشکلات فراوان دارد در مبحث این مقوله نیست ولی چیزی که بسیار مهمتر این است که وی پس از قرار گرفتن در این مسند چگونه مشکلات را مدیریت کنند و عملکرد درخشان از خود به جا بگذارند چرا که تجربه نشان داده افراد پس از قرار گیری در موقعیت و با مواجه با مشکلات و معضلات تازه روی واقعی خود را نشان میدهند.

فردا آزمون سختی پیش روی نمایندگان این مردم است. مردمی که در حال حاضر با انواع مشکلات دست و پنجه نرم میکنند و مشکلاتی که گویا تدبیری برای پایان یافتن آنها وجود ندارد.مشکلات طرح تحول سلامت،برقراری نظام ارجاع و پزشک خانواده،مسائل دارو مواد اولیه،بدهی های بیمه ها و سرانه درمان کارگران و ....تنها بخش کوچکی از مشکلات است که اگر برای هرکدام بخواهیم توضیحات و راهکارهایی ارائه کنیم مثنوی هفتاد من میشود که نمایندگان مجلس باید فردا از وزیر پیشنهادی بخواهند راهکار مشخص و شفافی درباره آنها ارائه کند.

نتیجه این آمون هرچه باشد در تاریخ ثبت خواهد شد و عملکرد وزیر پیشنهادی میتواند تاثیر زیادی روی انتخاب نمایندگان در دوره ی بعدی مجلس شورای اسلامی داشته باشد و این نکته ایست که نمایندگان مجلس نباید از خاطر ببرند.

*سردبیر سلامت نیوز

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.81248s, 20q