قربانی تاکیدکرد:

افزایش حضور دستگاه های هایتک در حوزه پزشکی نیازمند تزریق اعتبارات

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۵:۱۰ - کد خبر: 264186
افزایش حضور دستگاه های هایتک در حوزه پزشکی نیازمند تزریق اعتبارات

سلامت نیوز:نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه افزایش حضور دستگاه‌های هایتک در حوزه پزشکی نیازمند تزریق اعتبارات است،گفت: هزینه دستگاه های رادیو تراپی سنگین است بنابراین بهای خدمات نیز در بخش خصوصی گران تمام می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،محمد حسین قربانی درباره گرانی پروسه درمان بیماران سرطانی درکشور،گفت: منابع مالی درمانی در کشور محدود است بنابراین ‌نمی توان با این شرایط انتظار داشت، دولت صد درصد هزینه های درمانی بیماران را برای خدمات رسانی به بیماران بوِیژه دهکهای اقتصادی پایین جامعه اختصاص دهد.

گران تمام شدن هزینه‌های درمانی رادیوتراپی در بخش خصوصی برای عدم قرارداد بابیمه

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای افزایش خدمات رسانی به بیماران سرطانی از جمله رادیوتراپی الزامی است که فکری اساسی برای ورود دستگاه‌های هایتک به بخش دولتی کرد تصریح کرد: هزینه مراکز رادیوتراپی برای بیمارانی که در بخش خصوصی بابیمه قرارداد ندارند، برای بیماران بسیار سنگین تمام می شود.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت در کاهش هزینه های سنگین بیماران صعب العلاج نیز موفقیت آمیز عمل کرده است اما برای افزایش خدمات رسانی بویژه به بیماران سرطانی از جمله در بخش رادیوتراپی می بایست، دستگاه های هایتک در اختیار مراکز دولتی مستعد قرار بگیرد.

قربانی افزود: بدون حمایت مالی واعتباری از دولت نمی توان انتظار داشت که خدمات رسانی در زمینه دستگاه‌های هایتک پزشکی به بیماران ارتقا باید بنابراین باید در این راستا تمهیدات اصولی و بهینه ای تدارک دیده شود تا بتوان وضعیت خدمات رسانی به بیماران را ارتقا داد.

هزینه دستگاه های رادیو تراپی سنگین است

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه افزایش حضوردستگاه های هایتک در حوزه پزشکی نیازمند تزریق اعتبارات است،یادآورشد: هزینه دستگاه‌های رادیو تراپی سنگین است بنابراین بهای خدمات نیز در بخش خصوصی گران تمام می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.79332s, 20q