خالقی:

توقف سی تی اسکن های غیر ضروری با اجرای طرح پزشک خانواده

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 264977
توقف سی تی اسکن  های غیر ضروری با اجرای  طرح پزشک خانواده

سلامت نیوز:نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه توقف سی تی اسکن های غیر ضروری در حوزه بهداشت ودرمان با اجرایی کامل طرح پزشک خانواده امکان پذیر است،گفت:کل بودجه کشور هم نمی تواند جوابگوی هزینه های درمانی بیماران باشد اگر هزینه ها در حوزه بهداشت ودرمان کنترل نشود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،بشیر خالقی درباره اجرایی قوانین برنامه ششم توسعه،گفت: اگر بطور واقع بینانه، بخواهیم هزینه حوزه درمان از جمله بدهکاری بیمه ها به بیمارستان را مرتفع کنیم، تنها راه منطقی این است که طرح پرونده الکترونیکی سلامت در کشور اجرایی شود.

نماینده مردم خالخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهنمایی بالینی و پزشک خانواده دو اهرمی هستندکه قابیلت کاهش هزینه های جاری در حوزه سلامت را دارند تصریح کرد: نباید اجازه داد هزینه های حوزه بهداشت ودرمان در سیکل معیوب قرار بگیرد زیرا این امر موجب می شود، مشکلات کنونی بیمه ها با بیمارستان و مراکز درمانی مرتفع نشود.

وی ادامه داد: اگر تمام بودجه کشور نیز صرف خدمات درمانی در حوزه درمان و بهداشت شود اما مدیریت مناسبی در کنترل هزینه ها نداشته باشیم بطور حتم نمی‌توان سرانه سلامت کشور را بهبود بخشید.خالقی افزود: بسیاری از ام ارآی و اسکن های که برای بیماران تجویز می شود به نظر می رسد، غیر ضروری است بدین معنا که بیمار برای طی پروسه درمانی به آن نیازی ندارد بنابراین برای کنترل این نوع از تجویزها الزامی است که فکر اساسی برای کنترل هزینه ها،راهنمایی بالینی و پزشک خانواده بکنیم تا بتوان هزینه های حوزه بهداشت ودرمان را ساماندهی کرد.

کنترل و صرفه جویی در حوزه بهداشت ودرمان با اجرایی کامل برنامه ششم توسعه

وی ادامه داد :برنامه ششم توسعه تا زمانی که اجرایی نشود بطورحتم برای کنترل و صرفه جویی هزینه های درمانی با مشکلات اساسی روبرو خواهیم شد واین در حالی است که برنامه ششم توسعه براجرایی جامع و کامل پرونده‌های الکترونیکی پزشکی اهتمام ویژه ای دارد.

توقف سی تی اسکن های غیر ضروری در حوزه بهداشت ودرمان با اجرایی کامل طرح پزشک خانواده

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه توقف سی تی اسکن های غیر ضروری در حوزه بهداشت ودرمان با اجرایی کامل طرح پزشک خانواده امکان پذیر است یادآورشد:کل بودجه کشور هم نمی تواند جوابگوی هزینه های درمانی بیماران باشد اگر هزینه ها در حوزه بهداشت ودرمان کنترل نشود.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.67341s, 19q