ویروس کرونا در عربستان قربانی گرفت

۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 264999
ویروس کرونا در عربستان قربانی گرفت

سلامت نیوز: مقام های وزارت بهداشت سعودی از فوت دو تن دیگر در 24 ساعت گذشته در نتیجه ابتلا به ویروس «کرونا» (مرس) خبر دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه «ریاض» چاپ عربستان، این خبر را به نقل از منابع آگاه پزشکی سعودی اعلام کرده است.

تارنمای این روزنامه اعلام کرد که این دو شهروند در مناطق «وادی الدواسر» واقع در منطقه عسیر (جنوب غرب عربستان) و «خمیس مشیط» (در نزدیکی پایتخت ریاض) به ثبت رسیدند.

با فوت این دو شهروند در سعودی، شمار جان باختگان ویروس کرونا از سال 2012 در این کشور به 775 تن رسیده است.

به گزارش ریاض« دو حالت جدید ابتلا به کرونا در منطقه «تبوک» و وادی الدواسر گزارش شده است، همچنان که شش بیمار مبتلا به این ویروس نیز بهبود یافته اند.

ویروس کرونا نخستین بار در سال 1960 کشف شد که موجب بروز بیماری هایی از خانواده سرما خوردگی در انسان و حیوانات می شود و از ویژگی آنها زوائد تاج مانند بر روی سطوح دیواره ویروس ها است.

علایم این بیماری هنوز ناشناخته است، اما از علایم اصلی آن تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است. بیمار ممکن است سرفه های چند روزه ظاهرا بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی، پریکاردیت و نارسایی کلیه نیز گزارش شده است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است: 35درصد مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست می دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.88059s, 19q