رییس قوه‌قضاییه:

تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران خلاف امنیت ملی است

۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 265116
تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران خلاف امنیت ملی است

سلامت نیوز:رییس قوه‌قضاییه گفت: با تعامل منطقی دستگاه قضایی و اجرایی با بانک‌ها، به هیچ عنوان نباید اجازه داد که چرخ‌های تولید در کشور، کند یا متوقف شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو ،آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسوولان عالی قضایی که دیروز برگزار شد، در بخشی از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم، به صورت خاص به مشکلات کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی اشاره و اظهار کرد: متأسفانه گاهی برخی اخبار در خصوص تعطیلی بعضی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شنیده می‌شود.

مکرر در این زمینه تذکر داده‌ایم، اما باز هم عرض می‌کنم که امروز تعطیلی یک کارخانه یا واحد تولیدی و بیکاری کارگران، بزرگ‌ترین خطا در عرصه صنعت و اقتصاد کشور است و علاوه‌بر آسیب‌های اقتصادی، ابعاد مربوط به امنیت ملی و مباحث انسانی نیز در آن برجسته است.


رییس قوه‌قضاییه ادامه داد: وقتی یک کارگر با حقوق ناچیز بیکار می‌شود، با داشتن زن و فرزند چگونه باید زندگی کند؟ بر همین مبنا باید شعار اصلی ما امروز این باشد که هیچ کارخانه‌ای تعطیل نشود.

بانک‌ها گرچه به لحاظ قانونی در برخی موارد حق توقیف کارخانه‌ها را دارند، اما باید در این زمینه تدبیر شود و ببینند که آیا واقعاً توقیف یک واحد تولیدی برای بانک فایده‌ای دارد؟ بسیاری از امور در این زمینه قابل حل و فصل است. البته مشکلات بانک‌ها نیز باید درک شود، اما امروز باید با تشخیص برخی ضرورت‌ها، مجموعه‌های قضایی و اجرایی در هر استان ضمن تعامل منطقی با مدیران بانک‌ها اجازه ندهند هیچ کارخانه‌ای تعطیل شود.

رییس کل بانک مرکزی تدبیر کند
آیت‌الله آملی‌لاریجانی با بیان اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی امروز برخلاف امنیت ملی و مؤلفه‌های مربوط به توسعه اقتصادی کشور است که ابعاد عاطفی و انسانی نیز دارد، تأکید کرد: چرخ‌های تولید در کشور نباید کند یا متوقف شود.

امیدواریم با محوریت دادگستری‌ها و استانداری‌ها در سراسر کشور، این تعامل با بانک‌ها شکل بگیرد و از رییس کل محترم بانک مرکزی هم می‌خواهیم که در این زمینه تدبیر لازم را داشته باشند تا از تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی جلوگیری شود. البته تاکنون نیز اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است، اما باید این اقدامات با قدرت بیشتری ادامه یابد تا ان‌شاء‌الله شاهد تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران عزیز نباشیم.

مردم اقدامات مسوولان را به خوبی رصد می‌کنند
رییس قوه‌قضاییه، ایستادگی ملت صبور ایران اسلامی با فهم و بصیرت عمیق سیاسی و عزم و اراده استوار در مقابل جریان‌های استعماری و سلطه‌گر را ناشی از تحول کمی و کیفی برآمده از اندیشه بزرگ انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: امروز، همه مردم با هر سطحی از دانش و وضعیت اجتماعی، دارای بینش و تحلیل سیاسی هستند و با فهم حوادث پیرامون خود، به خوبی حرکت‌های دشمن را رصد می‌کنند.

براین اساس، دیگر روزگاری که اجانب قدرت جولان داشتند و جز خواص، کسی متوجه این حرکات نبود، گذشته است و مردم بزرگ ایران در شهرها و روستاها از پیر و جوان و زن و مرد، رفتارهای امثال رییس‌جمهوری آمریکا را می‌بینند و تحلیل می‌کنند.


آیت‌الله آملی‌لاریجانی با بیان اینکه تمرکز مردم صرفاً بر رفتارها و سخنان دشمنان نیست بلکه اقدامات و اظهارات مسوولان کشور را نیز به خوبی ملاحظه می‌کنند و مورد تحلیل و قضاوت قرار می‌دهند، این امر را نشان‌دهنده گستردگی و عمق فهم سیاسی ملت ایران خواند و افزود: این بصیرت، جز به برکت انقلاب اسلامی به دست نیامده است.

امروز با وجود همه فشارهای اقتصادی و تبلیغات گسترده دشمن با به کارگیری تمام ابزارهای جنگ روانی اعم از شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای و فضای مجازی برای پیشبرد پروژه ناامیدسازی مردم، ملت ایران قدرت تفکیک بین کاستی‌ها و سوء مدیریت‌ها از یک طرف و اصل ارزش‌های انقلاب اسلامی از طرف دیگر را دارد.

این شناخت، ثمره انقلاب اسلامی، دیدگاه‌های بلند امام راحل (قدس‌الله‌نفسه‌الزکیه) و رهنمودهای بصیرت‌افزای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. رییس قوه‌قضاییه با بیان اینکه فهم و بصیرت سیاسی عموم مردم از بینش برخی خواص نیز عمیق‌تر است، خاطرنشان کرد: این مردم، مانند برخی تحلیلگران برج عاج‌نشین نیستند که صرفاً تحلیل و سخنرانی کنند، بلکه وقتی ندای رهبر خود را می‌شنوند، با تمام وجود در صحنه حضور می‌یابند و از ارزش‌های انقلاب دفاع می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.27202s, 19q