وزیر بهداشت:

رقم مطرح شده برای فرار مالیاتی پزشکان صحیح نیست

۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۷ - کد خبر: 265249
رقم مطرح شده برای فرار مالیاتی پزشکان صحیح نیست

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با اشاره به این که سال آینده مطلقا کمبود دارو نخواهیم داشت، گفت: اما توصیه من این است که هزینه‌ها مطابق با درآمدهای کشور باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سعید نمکی در حاشیه جلسه هیات دولت امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران، با تاکید بر این که در سال آینده چیزی به نام کمبود داروهای اساسی مطلقا نخواهیم داشت، در این باره اظهار کرد: من هرگز نگفته‌ام در زمینه دارو سال آینده سخت خواهد بود. من به همکارانم توصیه کرده‌ام که سال آینده کمربندها را باید محکم‌تر بندند و هزینه کردها منطبق با درآمدهای کمتر کشور باشد تا بتوانیم از این فشارهای اقتصادی خارج شویم.

نمکی ادامه داد: هیچ کس از من سیگنالی دریافت نکرده است که ممکن است سال آینده با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه شویم. البته ممکن است برخی از پزشکان داروهای خارجی را نسخه کنند که مشابه داخلی داشته و مراحل تست خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. در مورد این نوع داروها که مشابه داخلی دارند، ما نیازی نمی‌بینیم که آنها را وارد کنیم. ما برای حمایت از تولید داخلی اجازه ورود دارو و تجهیزاتی که مشابه داخلی دارند را نمی‌دهیم و این به معنای کمبود دارو نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رقم فرار مالیاتی پزشکان شش هزار و 700 میلیارد تومان است، در این باره توضیح داد: این رقم درست نیست. مرکز پژوهش ها هم تاکید کرده است که این رقم درست نیست. البته درباره رقم فرار مالیاتی اطلاعی ندارم، ولی این واقعیت وجود دارد که در همه اقشار فرار مالیاتی مشاهده می‌شود و نمی‌توان این موضوع را انکار کرد.

وزیر بهداشت اضافه کرد: افزایش قیمت داروها در سال آینده در حد افزایش سنواتی است و داروها بیش از 10 درصد افزایش قیمت نخواهند داشت.

نمکی در پایان در مورد تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده، خاطر نشان کرد: شورای عالی بیمه با یک تیم کارشناسی و حرفه‌ای تعرفه‌ها را بررسی کرده تا هم ارائه دهنده خدمات و هم گیرنده خدمات از تعرفه‌ها حداکثر رضایت را داشته باشند. هنوز تعرفه‌ها مشخص نشده است و البته بیش از حد تورمی که در بودجه آمده است، نمی‌توانیم تعرفه‌های دولتی را افزایش دهیم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61824s, 18q