رئیس نظام پزشکی لاهیجان و سیاهکل:

رابطه مالی بین بیمار و پزشک بوسیله نهادهای تصمیم گیر اصلاح شود

۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۳ - کد خبر: 266616
رابطه مالی بین بیمار و پزشک بوسیله نهادهای تصمیم گیر اصلاح شود

سلامت نیوز:رئیس نظام پزشکی لاهیجان و سیاهکل گفت:اگر منابع کافی به بیمه ها تزریق شود و سهم مردم در پرداخت‌ها کاهش داشته باشد برخی از روابط غیرمتعارف مالی بین پزشک و بیمار از بین خواهد رفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مهران قسمتی زاده رئیس نظام پزشکی لاهیجان و سیاهکل با بیان این که سال های متمادی است که بحث تعرفه های پزشکی یکی از معضلات حل نشده در نظام سلامت است ، اظهار کرد: هنوز دولت و نهادهای مسئول در عرضه خدمات سلامت به بیماران در مدیریت و عمل به وظایف خود کاستی هایی دارند و سوبسید خدمات ارائه شده به بیماران را به جای دولت جامعه پزشکی پرداخت می کند.

وی افزود: به شرایط نامناسب تعرفه های خدمات پزشکی، تورم افسار گسیخته نیز اضافه شده و با وجودی که سالهاست نسبت به افزایش منطقی آن اقدامی صورت نگرفته و هزینه های جاری مطب ها و مراکز درمانی چند برابر شده اما جامعه پزشکی شرایط را پذیرفته و با همان تعرفه های ناچیز به ارائه خدمات مشغول است.

وی ادامه داد: حداقل انتظار جامعه پزشکی این است که برای سال آینده تعرفه ها مطابق با تورم تغییر کرده تا دیگر شاهد یکسری بی اخلاقی ها در ارائه خدمات به بیماران نباشیم.

قسمتی زاده با اشاره به این که باید رابطه بین بیمار و پزشک بوسیله نهادهای تصمیم گیر اصلاح شود، تصریح کرد: بیمه ها وضعیت مناسبی ندارند و بیشتر پرداخت‌ها از جیب مردم است در حالی که اگر منابع کافی به بیمه ها تزریق شود و سهم مردم در پرداختها کاهش داشته باشد ، برخی از روابط غیرمتعارف مالی بین پزشک و بیمار از بین خواهد رفت.

رئیس نظام پزشکی لاهیجان و سیاهکل خاطرنشان کرد: تعرفه خدمات پزشکی در ایران نسبت به کشورهای همسایه نیز پایین است و تورم موجود نیز شرایط را برای ارائه خدمات پزشکی با مشکل مواجه کرده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.64585s, 20q