18 نفر در تالش در اثر گاز منوکسید کربن راهی بیمارستان شدند

۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۱ - کد خبر: 267376
18 نفر در تالش در اثر گاز منوکسید کربن راهی بیمارستان شدند

سلامت نیوز: صبح امروز در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در تالش 18 نفر به بیمارستان شهید نورانی تالش انتقال یافتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بر اساس اعلام مرکز اورژانس گیلان صبح امروز در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در روستای گت گه سر تالش 18 نفر مسموم و راهی بیمارستان شدند.

این حادثه در ساعت 8 صبح امروز(سه شنبه 6 فروردین ماه98)به اورژانس گیلان اطلاع داده شد. تیم فوریتهای پزشکی بلافاصله به محل اعزام شدو به بررسی وضعیت بیماران که دچار مسمومیت شده بودند پرداخت.

پس از بررسی و انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم، 2 نفر توسط اورژانس 115 تالش و 16 نفر دیگر توسط وسیله شخصی به بیمارستان شهید نورانی تالش منتقل شدند. هم اکنون 10 نفر جهت تشخیص و ادامه درمان بستری بوده و 8 نفر دیگر ترخیص شدند.

اورژانس 115 گیلان توصیه کرد:با توجه به سرد شدن آب وهوای استان و افزایش میزان استفاده از وسایل گرمایشی، میزان شیوع مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (CO) نیز افزایش می یابد. گاز منوکسید کربن که گازی بی رنگ و بی بو است و در اثر احتراق ناقص مواد سوختی تولید می شود می باشد. بخاری ،آبگرمکن، شومینه و اجاق گاز ها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل اصلی مسمومیت با co هستند.لذا مسافرین نوروزی و مردم عزیز دقت کرده و از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.25249s, 18q