ضرورت تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان

۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 268481
ضرورت تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان

سلامت نیوز: معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تعدادی از محیط‌بانان به اعدام محکوم شده‌اند، بر ضرورت تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه تعادل ،معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه تعدادی از محیط‌بانان به اعدام محکوم شده‌اند، بر ضرورت تصویب لایحه حمایت از محیط‌بانان تاکید کرد.

اصغر دانشیان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۸ محیط‌بان برای حفاظت از آب و خاک و محیط زیست ایران به شهادت رسیده‌اند و ده‌ها نفر جانباز شده‌اند، در مورد لایحه حمایت از محیط‌بانان گفت: چندین ماه است که لایحه حمایت از محیط‌بانان در مجلس منتظر بررسی است.

او با بیان اینکه در حال حاضر چندین محیط‌بان محکوم به قصاص و اعدام شده‌اند، اظهارکرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیست به دنبال آن هستند که این محیط‌بانان از اعدام نجات پیدا کنند. معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: اگر لایحه حمایت از محیط‌بانان به تصویب برسد، حداقل محیط‌بانان اجازه پیدا می‌کنند که از حریم و حوزه و هویت خود دفاع کنند و در صورت تیراندازی به عنوان ضارب قصاص نشوند.

وی با بیان اینکه علی لاریجانی - رییس مجلس - قول داده است که لایحه حمایت از محیط‌بانان، خارج از نوبت و با اولویت بررسی شود، اظهارکرد: در حال حاضر این لایحه در ردیف ۲۲ بررسی‌های مجلس است و قرار بود قبل از پایان سال ۹۷ پیگیری شود. معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین اظهار کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه محیط زیست انتقال فرهنگ محیط زیست برای جامعه است و اگر بتوانیم این اهداف را به خوبی تبیین کنیم، آحاد ملت ایران خود طرفدار محیط زیست می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55119s, 18q