مصرف ویتامین D راهی برای مبارزه با سرطان های گوارش

۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۰:۳۸ - کد خبر: 268995
مصرف ویتامین D راهی برای مبارزه با سرطان های گوارش

سلامت نیوز: مصرف دوزهای بالای ویتامین D می تواند مانع رشد سرطان های پیشرفته دستگاه گوارش شود. مطالعه ای جدید نشان می دهد که ویتامین D ممکن است به کاهش سرعت پیشرفت سرطان روده کمک کند. دوزهای بالایی از ویتامین D می توانند به طور چشمگیری سرعت پیشرفت سرطان متاستاتیک کولورکتال را کاهش دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، در این مطالعه محققان ۱۳۹ نفر مبتلا به سرطان متاستاتیک کولورکتال که قبلا درمان نشده بودند، بررسی کردند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند: دوز بالای ویتامین D و دوز کم ویتامین D.

محققان مشاهده کردند که پیشرفت بیماری به طور متوسط حدود ۱۳ ماه در شرکت کنندگان با مصرف دوزهای بالا متوقف می شود، در حالی که در بیماران با دوزپایین تاخیر در پیشرفت بیماری نزدیک به ۱۱ ماه است. همچنین، آنها کشف کردند که شرکت کنندگان در گروه دوزهای بالا دچار کمبود احتمال پیشرفت بیماری یا مرگ در طی یک دوره پیگیری ۲۲٫۹ ماه شده اند.

همانطور که از نام سرطان کولورکتال مشخص است این سرطان در هر دو روده شروع می شود. گرچه نمی توان سرطان را به طور خاص به عنوان سرطان روده بزرگ یا سرطان رکتوم دانست، اما ویژگی های مشترکی را از هر دو داراست. بیشتر سرطان های کولورکتال با رشد پولیپی که بر روی پوشش روده بزرگ یا راست روده ظاهر می شوند، شکل می گیرند، اگر چه تمام پولیپ ها به سرطان تبدیل نمی شود.

سرطان کولورکتال سومین سرطان شایع بین هر دو مردان و زنان در ایالات متحده است. میزان بقا برای این نوع سرطان طی چند دهه گذشته افزایش یافته است.

بدن ویتامین D را به عنوان یک نتیجه از نور خورشید روی پوست تولید می کند و همچنین می تواند آن را از چند منبع غذایی دریافت کند. نتایج این مطالعه بسیار مهم است، زیرا ویتامین D به طور گسترده ای در دسترس، امن و ارزان می باشد.

منبع: www.medicalnewstoday.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.7723s, 20q